Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ, Mezuniyet Belgelerinde Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Logosu Kullanacak

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) logolu mezuniyet belgelerinin lansmanı için Ankara’da bir tanıtım programı düzenlendi.

ÇOMÜ, Mezuniyet Belgelerinde Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Logosu Kullanacak
ÇOMÜ, Mezuniyet Belgelerinde Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Logosu Kullanacak Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2043 kez okundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’nun katıldığı programa; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. Haldun Göktaş, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile birlikte TYÇ logolu uluslararası geçerliliğe haiz mezuniyet belgeleri kullanmaya hak kazanan Üniversitelerin Rektörleri, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ve davetliler iştirak etti.

Programda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lütfihak Alpkan tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'na, TYÇ logo kullanımı yetki belgesi ile anı plaketi takdim edildi.

 

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu programda emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları ifade etti:

 

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi logosunu taşıyan diploma ve belgeler, yurt içi ve yurt dışında eğitim ve istihdam piyasasında aranan yüksek nitelik ve kalitenin varlığını işaret edecek. Bu yıl ilk kez 40 üniversitenin diplomalarında TYÇ logosu kullanılacak.