Advert
Advert
Advert

Meteorolojiden 3 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteorolojiden 3 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı
Meteorolojiden 3 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı
Bu içerik 1249 kez okundu.
Advert

    Meteoroloji'nin son yaptığı uyarılara göre yağışlar, Çanakkale çevreleri, Edirne'nin güneyi ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli olacak.

    Meteoroloji'nin son yaptığı uyarılara göre yağışlar, Çanakkale çevreleri, Edirne'nin güneyi ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli olacak.

ÇANAKKALE, EDİRNE VE BALIKESİR'E UYARI

    Yağışlar, bu sabah ilk saatlerde Çanakkale çevreleri, Edirne'nin güneyi ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli olacak. Kuvvetli yağış escortlar izmiriyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

    Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus hadisesi ile buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle güney, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında zaman zaman kuzeydoğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, bu sabah ilk saatlerde Çanakkale çevreleri, Edirne'nin güneyi ile Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus hadisesi tahmin ediliyor.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde kıyı kesimler ile zamanla Afyonkarahisar dışında bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi ile buzlanma ve don olayı meydana gelecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Genellikle az bulutlu ve açık, batı kesimleri yer yer parçalı ve çok bulutlu geçecek. Isparta ve Burdur çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatısı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ve akşam saatlerinde Ankara'nın kuzey ve batı kesimleri aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus hadisesi görülecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı, batısı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ve zamanla Sinop dışında bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus hadisesi bekleniyor

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus hadisesi görülecek.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (11)

İZMIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. (15)

ADANA: Az bulutlu. (18)

ANTALYA: Parçalı, yer yer çok bulutlu. (17)

ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey ve batı kesimleri aralıklı ve hafif olmak üzere yağmurlu. (11)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu. (17)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (-4)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu. (12)
Kaynak: http://www.mynet.com/haber/guncel/meteorolojiden-3-il-icin-kuvvetli-yagis-uyarisi-2891307-1
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bigadiçli jodoculardan büyük başarı
Bigadiçli jodoculardan büyük başarı
Martıya özgürlüğünü geri verdiler.
Martıya özgürlüğünü geri verdiler.