Advert
Advert
Advert

Adliyeye ‘Sosyal Market’ açılıyor

Çanakkale Adliyesinde Sosyal Market açılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Adliyeye ‘Sosyal Market’ açılıyor
Adliyeye ‘Sosyal Market’ açılıyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 889 kez okundu.
Advert

Çanakkale Adliyesi bünyesinde “Sosyal Market” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı ile Çanakkale Kızılay Başkanlığı arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı. Çanakkale Adalet Sarayında 16.11.2022 tarihinde saat 13:30’da yapılan işbirliği protokolü imza törenine Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN ile Çanakkale Kızılay Başkanı Erdoğan MADAK katılmışlardır. Sosyal market projesi ile maddi durumu iyi olmayan hükümlü, eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlü ve ailelerinin giyim, gıda, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanması, özellikle maddi yokluklar nedeniyle suça sürüklenme riskinin azaltılması amaçlanmaktadır.

 İhtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesinde iyileştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bireysel görüşmelerde, grup çalışmalarında sosyo-ekonomik yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen yükümlüler ile koruma kurullarına ayni veya nakdi yardım talebinde bulunan kişilerin durumları Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce incelenerek Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan sosyal market ihtiyaç formu sonucunda nihai karar verilerek belirlenecektir. Sosyal market bünyesinde dağıtımı yapılacak giyim, gıda ve kırtasiye gibi ürünlerin temini Çanakkale Kızılay Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #kızılay #çanakkaleadliyesi #sosyalmarket #imza #çanakkalekızılaybaşkanı #erdoğanmadak #çanakkalecumhuriyetbaşsavcısı #altuğkürşatşahin #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı