Advert
Advert
Advert

ÇTSO Bünyesinde Gerçekleşen Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavları Devam Ediyor

ÇTSO Bünyesinde Gerçekleşen Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavları Devam Ediyor
ÇTSO Bünyesinde Gerçekleşen Sorumlu Emlak Danışmanı Sınavları Devam Ediyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1119 kez okundu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda sınav yetkili kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. tarafından toplamda 31 adayın yer aldığı Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları, bu yıl dördüncü kez ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapılmaya başlandı.

Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Sorumlu Emlak Danışmanlığı için her dönem oldukça yoğun bir taleple karşılaşıyoruz. Bu doğrultuda, Odamız organizasyonunda yeni bir Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenledik. Mesleki eğitimleri artırarak Odamızı Çanakkale ve Bölgesinde bir eğitim merkezi haline getirmek misyonuyla hareket ediyoruz. Trakya ve Güney Marmara’da Sorumlu Emlak Danışmanlığı sınavını yine en çok organize eden Ticaret ve Sanayi Odası olduk. Düzenlediğimiz eğitim ve sınavlarla sektöre kalifiye ve nitelikli eleman kazandırılmasına aracı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Genel Sekreter Sandal sözlerini; “Sektör temsilcilerine ve adaylara güncellenen mevzuatları ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmelerini öneriyoruz. Emlak sektöründe çalışmak isteyen vatandaşlarımız için MEB/Üniversite onaylı en az 100 saatlik eğitim ile mesleki deneyim şartının diğer kriterlerle birlikte sağlanması zorunlu hale getirildi. Bu sebeple Oda olarak organize ettiğimiz her eğitim ve sınav büyük önem taşıyor” diyerek sürdürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çtso #emlakdanışmanı #sınav #tobb #meb #üniversite #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama