Advert
Advert
Advert

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 287 kez okundu.

Valilik önündeki törende Atatürk Anıtı’na, Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN ve Çanakkale Belediye Başkanı V.  İrfan MUTLUAY tarafından çelenk sunuldu.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Valilik önündeki çelenk sunma töreni son buldu.

Çelenk Sunma Törenin ardından, Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN ve Çanakkale Belediye Başkan V.  İrfan MUTLUAY ile beraber Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, vatandaşların ve il protokolünün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Tebriklerin kabul törenin sonrasında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü Kordon Boyunda gerçekleştirilen törende, büyük bir coşkuyla kutlandı.

Tören öncesinde; Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN ve Çanakkale Belediye Başkanı V.  İrfan MUTLUAY ile beraber halkın bayramını kutladı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” mesajı okundu. 

Törende, “30 Ağustos ” konulu şiir Hasan Çanakkale Anadolu Lisesi öğrencisi Muammer Eren FİDAN tarafından ve TOBB Sosyal Bilgiler Lisesi Okulu öğrencilerinden Azra PİRİ tarafından “30 Ağustos Zafer Marşı" konulu şiirler okudu.

Boğaz ve Garnizon Komutanlığından Deniz Yarbay Alpaslan YAVAŞ’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından Kordon Boyundaki kutlama programı tören geçişiyle son buldu. 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #30ağustos #tören #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi