Advert
Advert
Advert

Başkan Gökhan Depremzedeler İle İftar Programında Bir Araya Geldi...

Başkan Gökhan Depremzedeler İle İftar Programında Bir Araya Geldi...
Başkan Gökhan Depremzedeler İle İftar Programında Bir Araya Geldi...
Bu içerik 5616 kez okundu.
Advert

6 Şubat 2017 tarihinde Çanakkale’de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde Ayvacık’a bağlı köylerde deprem nedeni ile mağdur olan köylüler ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan iftar sofrasında bir araya geldi.

Ayvacık Pazar yerinde düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Kuçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, CHP İl Başkanı Nejat Önder ve depremzede köylülerin yanı sıra Ayvacıklılar katıldı. İftar öncesinde Kur’an Tilavet’i okunurken, ezanın okunmasıyla birlikte programa katılanlar iftarlarını açtılar.

İftar programında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu ramazanda özellikle bölgemizde deprem sıkıntısı yaşamış olan hemşerilerimiz ile birlikte bir kez daha bir araya gelelim, sıkıntılarını bir kez daha paylaşalım ve beraber olalım istedik. Onların dertleri varsa dertlerini dinleyelim, en azından bir iftarda beraber olalım, hayır dualarını alalım dedik. Umarım sizler de o sıkıntılı günleri atlatmışsınızdır. Atlatamadığınız nokta varsa, biz her zaman yanınızdayız. Bu akşam hep birlikteyiz. İşte bu birlikteliğimizi, bu gücümüzü size aktarmak için bu akşam buradayız” dedi.

Başkan Gökhan; “Mübarek Ramazan ayı, İslam dünyasının en önemli ayı. Oruç, farzlarımızdan bir tanesi. Yüce dinimiz, dünyanın en yüce, en güzel dini ve bizim inancımıza göre son dini. Biz Hz. Peygamberimizin ümmeti olarak, Allah’ın kulu olarak, İslam dininin yüceliğine ve güzelliğine inanıyoruz. Onun için İslam dünyasında olup bitenlerden büyük acı duyuyoruz. Bizim dinimiz böyle bir din değildir. İşte bu akşam burada olduğumuz gibidir. Kardeşçe, dostça acılarını, dertlerini paylaşan, ekmeğini paylaşan insanlar olarak biz bu mutluluğu yaşamak zorundayız” dedi.

Çanakkale’nin barış içerisinde yaşamaya devam edeceğini ifade eden Başkan Gökhan; “Buradan dünyaya örnek olmak zorundayız. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu ülkede dinimizi de en iyi şekilde yaşamayı atlettik ve bunu yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Bu bağlamda kardeşçe, barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Çanakkaleliler olarak, özellikle de şehitler diyarının evlatları olarak, barış içerisinde yaşamaya atlettik ve bunun gereği için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

İftar Programı sonrasında Garaj Kıraathanesi’nde muhtarlar ile bir araya gelen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, depremden etkilenen köylerin son durumları hakkında bilgi aldı. Başkan Gökhan’ın Ayvacık’ta gerçekleştirilen iftar programı muhtarlar ile yapılan sohbetin ardından son buldu.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA