Advert
Advert
Advert

ZAFER HAFTASI NOTLARI

ZAFER HAFTASI NOTLARI
ZAFER HAFTASI NOTLARI
Bu içerik 2346 kez okundu.
Advert

Büyük ayıp!

Geçtiğimiz hafta Çanakkale ve Türkiye için çok önemli bir tarih olan 18 Mart’ın 103.yıl dönümünü kutladık. Sayın Cumhurbaşkanı ,Başbakan ve çok sayıda bakanın katılımları ile zafer haftası adına yakışır şekilde kutlandı, 1 anektod hariç. Gelibolu’da Çanakkale 1915 köprüsünün deniz dibi kazık çakma töreninde Gelibolu halkının oyları ile gelen Gelibolu’nun şehr-i emini törenlerde protokol listesinde ismi olmadığı için tören alanına alınmamış.Büyük Ayıp! 

Müsebbibi kimse derhal özür dilemeli ve bu leke temizlenmelidir. Gelibolu ilçe başkanı  değerli dostumuz Mehmet Gözütok sosyal medya hesabından protokol listesini yayınladı ama sanıyorum o liste olay yaşandıktan sonra güncellenmiş, iktidarın Gelibolu temsilcisine yakışan bu olayın müsebbinin bulunması yönünde araştırma yapıp çıkıp özür dilemek ve bu yanlışı bir nebze olsun düzeltmektir.


Tetikçilerden birisi görevden alınmış.

İktidar partisinde özellikle son zamanlarda yaşanan krizler devam ediyor, parti tabanındaki isimlerin sosyal medya paylaşımları ses getirmeye devam ediyor.  Milletvekilleri ,il teşkilatı ve taban arasındaki uyuşmazlık il başkanının istifası ile sonuçlandı ama skandallar devam ediyor. Grup Başkanvekilinin havaalanı karşılamasında ayar verdiği tetikçi gazeteci görevden alınmış olmalı ki internet sitesindeki haberlerde grup başkanvekilinin ismini bile geçirmiyor. Sanıyorum Sayın Turan son zamanlarda özellikle  fetövari internet sitesinin sahibi hakkında paylaşılanlardan rahatsız olmuş bu site ile araya koyulan mesafe gayet olumlu, yetmez ama evet!

FETÖ artığı isim hala Turan’a akıl veriyorum, aylık rapor veriyorum diye orada burada konuşuyor, midyeci ise altın sponsorlar tarafından kurdurulan sokak sitesinden Ayhan Gider’e vurmaya başladı.

Yine bir çıkar menfaat çakışması var.

Yine talimat var birilerinden  bu yönde..

Kumpasçı  medya grubu ise il başkanını kendi kuklası olacak adam olarak atamak için kulislerini arttırıyormuş.


İl yönetimindeki kriptolar.

Yeşim Karadağ’ın yaptığı listede, listeye Turan’ın kriptosu olarak giren 3-5 isim il başkanı istifa ettikten sonra iyice ayyuka çıkmaya başladı, il yönetimi whatsapp grubunda yazılanları dışarı sızdıranlar şimdilerde il başkanının arkasından atıp tutmaya başlamışlar. Kırkı bile çıkmadan hainlik yapanlar, siz zamanında MHP’yi de karıştırdınız AK Parti'yi karıştırmak kolay olmayabilir, özel aracınızın camında AK Parti görevli kartı ile dolaşıp özel idare de antin kuntin işler yapıyorsunuz dikkat ediniz milletin elinde Çanakkale’de günlük kiralık dairelere girip çıkarken fotoğraflarınız var. 

Malum  sosyal medyada hızlı yayılır bu konular. Son yönetim toplantısında yaşanan fatura krizi ile ilgili yüzümüze gülüp el pençe duranlara elbet bir sözümüz olacak. O şeref yoksunu kişilere emeğe saygıyı öğreteceğiz. 

Üç kuruş faturaya sahip çıkamayan davaya mı sahip çıkacaksınız?!

O üç ,dört hadsiz kendini biliyordur.Diğer 26 düzgün insanı tenzih ediyorum.

Ama onun da zamanı gelince konuşacağız..

Hain Haindir Kripto Kriptodur.

Her devrin Adamları..


İl başkanı kim olacak?

İl başkanı kim olacak bilmiyoruz ama kim daha fazla Turan’cı olursa o olacak ondan eminiz. Özellikle havaalanı karşılama mangasında bulunan isimlerden birilerinin il başkanı olacağına kesin gözü ile bakılıyor, yalnız ilk karşılama 154 kişi iken ikinci karşılama 46 kişiye düşmüş, bu azalmanın sebebi araştırılmalı, iletişimci danışman bu kez az kişiyi aramış sanıyorum.

Söylenene göre belde başkanı il başkanı olmayı çok istiyormuş, ama daha önce fetö iftar ve kahvaltılarına altın sponsor olduğu için ve 17-25 ‘ten sonra bank asya çeki kullandığı için gbt si geçer not alamamış.

Medya grubunun istediği adamlar ise geçmiş dönemlerdeki etkinlikler ve oluşumlar içinde olduklarından onların da gbt geçer not alamamış.

Belediye Meclis Grup Baskanvekili hanımın da il başkanlığı için isminin geçtiği fakat kendisinin il başkanı olması halinde şu an da yazılarını yazan, akıl hocası FETÖ 'den tutuklu eski rektör Sedat Laçiner'in danışmanı Firuzenin partide etkin olacağı ve bunun AK Parti Çanakkale 'nin tarihi bir hatası olacağı konuşuluyor.

İyisi mi Firuze vekile,belediye meclisine danışmanlık yaparken birde  AK Parti'ye basın danışmanı olsun?

Eyvah eyvah!

O cenazeyi artık kimse kaldıramaz.

Şimdilik kulis bilgileri bu yönde diğer yazımızda karşılama mangasından bir kısım aday adayını daha ele alacağım..

Kalın sağlıcakla.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı