Advert
Advert
Advert

TEK KİŞİLİK DEV MÜCADELE

TEK KİŞİLİK DEV MÜCADELE
TEK KİŞİLİK DEV MÜCADELE
Bu içerik 4177 kez okundu.
Advert

Bugünkü yazımda FETÖ ile mücadeleyi ele alacağım.

15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonra 20 Temmuz’da  ilan edilen olağanüstü hal ile devletin bütün kurumlarında FETÖ’ye karşı amansız bir mücadele başladı. Geçmiş dönemlerde kadroların FETÖ’ye ait derneklerde dağıtıldığı kadrolardan artık bu insanları paketlemek zamanıydı. Zamanında ne istediler de vermedik anlayışı ile milli eğitimden, yargıya hatta askeriyeye kadar uzanan FETÖ yapılaşmasını bir anda söküp atmak kolay olmayacaktı.

Yaklaşık 40 yıldır devletin neredeyse bütün kademelerine yerleşen FETÖ terör örgütü mensuplarını uzaklaştırmak yine onları o kadrolara koyanlara düşecekti.

Çanakkale FETÖ İle mücadelede bir çok ilginç durumun yaşandığı bir il oldu. Özellikle  AK Parti'nin FETÖ İle imtihanı oldukça zor geçti, bir belediye başkanının devlet memuru olan eşinin kaymakam tarafından göz altı kararı çıkartılıp , ardından o kaymakamın görevden ihraç edilmesi ve görevine geri dönmesi, geçmiş dönem il yönetimine milletvekili tarafından yerleştirilen 2.adamın FETÖ’dan tutuklanıp tekrar salıverilmesi , FETÖ derneği ÇAGİAD’ın 17-25 ARALIK'tan sonra 2014 Ocak ayında yapılan genel kurulunda yönetiminde görev alıp il yönetiminde korunup kollanan yurt dışı yasaklı kişilerden tutun, değineceğimiz bir çok konu olacak.Bu konulara daha sonra ayrıntılı olarak değineceğim.


Bu yazımda ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Rektör Yücel Acer’in FETÖ İle imtihanına değineceğim.

ÇOMÜ aslında FETÖ’nün Türkiye’de en çok yuvalandığı üniversitelerin başında geliyordu. Tutuklu Rektör Sedat Laçiner zamanında üniversiteye Türki Cumhuriyetler ve Avrupa’dan ithal edilen FETÖ’cüler bir bir ÇOMÜ’ye yerleştirildi. Hak ve hukuk yenilerek yapılan bu yerleştirmeler o zaman çok kişinin canını yaktı.

15 Temmuz sonrasında ise bu FETÖ’cüleri paketlemek Rektör Yücel Acer’in omuzlarına yük olarak kaldı.


Peki Rektör Acer ne yaptı?

Omuzlarına yüklenen bu ağır yükün sorumluluğunu ödemek için gece gündüz çalıştı. FETÖ’ye karşı verilen mücadelede Çanakkale’deki tüm kurumlara örnek bir performans sergiledi. Bir yandan üniversiteyi büyütmeye devam ederken bir yandan da FETÖ İle mücadele konusunda tavizsiz bir mücadele verdi. 

Kolay değildi işi, çünkü en yakın çalışma arkadaşları bile kripto FETÖ’cüydü. Onları ayıklamak epey bir zaman alacaktı.

Ama kendisi en yakınındakilere dahi göz yummadı. Affetmedi. 

Bu mücadele kapsamında ;

ÇOMÜ’de son bilgilere 207 öğretim elemanı, 77 idari personel olmak üzere şirket çalışanları ile birlikte 328 kişi ÇOMÜ’deki FETÖ İle mücadele kapsamında görevden uzaklaştırıldı. 70 kişide bylock çıkması ile ünlü üniversite olan ÇOMÜ bu anlamda Türkiye’de örnek mücadelelerden birini sergiledi. Bu işi ise ÇOMÜ’nün başındaki isim Rektör Yücel Acer başardı.

Ne diyelim darısı tüm kurumlarımızın başına.


Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu