Advert
Advert
Advert

KÜÇÜK BELDENİN BÜYÜK BAŞKANI

KÜÇÜK BELDENİN BÜYÜK BAŞKANI
KÜÇÜK BELDENİN BÜYÜK BAŞKANI
Bu içerik 3401 kez okundu.
Advert


Bugün ki yazımda aslında bir başarı hikayesini ele alacağım.

Başlığa bakınca aklınıza Çanakkale’deki taksici başkanın beldesi hariç her beldemiz gelebilir ama diğer tüm beldelere örnek bir başarı hikayesi güzel ve şirin belde Geyikli’de yazılıyor.

Geyikli' nin başarılı belde belediye başkanı Ercan Yılmaz’dan bahsediyorum. Küçük beldenin büyük başkanı olarak takdire şayan bir performans sergiliyor.

Kendisi seçildiği günden bu yana taraflı tarafsız tüm Geyikli’nin hatta Çanakkale’nin takdirini kazanmış bir başkan profili çiziyor.

Başkanın Geyikli’de yaptıkları ortada…

Beldeyi gerek alt yapı gerekse üst yapı anlamında yeniden imar ediyor, 2014 yerel seçimlerinde göreve geldiğinde verdiği tüm sözleri tutmak için Geyikli’de hummalı bir çalışma başlatılmış durumda. Nereye gitseniz bir şantiye hali mevcut.

Kendisini sosyal medyadan bile takip edenler, başkanı takip etmekte zorlanıyorlar. Bu başarılı performansı nasıl sergiliyor diye merak ediyorlar.

Bakıyorsunuz başkan kah yeni doğan bebek ziyaretinde, kah belde sakininin cenaze töreninde, kah Çanakkale’de hasta ziyareti yapıyor,Kah Ezine’de pazarcı esnafını dolaşıyor, kah şantiyeye dönen Geyikli’de çalışmaları denetliyor…

Sormazlar mı başkana senin neyine Çanakkale’de hasta ziyareti yapmak? Senin neyine Ezine’de pazarcı ziyareti yapmak?

Ama kendisi o kadar başarılı bir başkan ki, hiçbir işe siyasi popülizm ile bakmayıp insani değerleri her şeyin önünde tutuyor. Bu anlamda eşini de bilhare tebrik etmek gerekiyor. Kendisi her zaman başkanın yanında olarak başkanın en büyük destekçisi konumunda. Geyikli için ikisi el ele vermiş durumda.


Küçük beldemiz Geyikli aslında tüm Türkiye’nin gözünün üzerinde olduğu bir belde, Türkiye’nin turizm cenneti olan Bozcaada’ya geçerken mutlaka içinden geçtiğiniz beldenin nitelikli olması Geyikli’yi Çanakkale’nin bir anlamda vitrini haline getiriyor.

Çalışmalarında siyasi parti ayrımı gütmeden hizmet etmesi onun Geyikli halkı tarafından sevilmesinin de bir diğer sebebi. Geyikli’ye işimiz icabı haftada bir kere ziyaret ediyoruz, vatandaşlara Ercan Başkan nasıl çalışıyor mu diye sorduğumuz da  ‘Allah Ondan Razı Olsun’ cevabını defalarca aldık. Çalışmıyor diyen oldu mu? Elbette oldu. Ama herkesi %100 memnun etmek elbette kolay bir iş değildir. Ne kadar çalışırsanız çalışın herkesi memnun edemezsiniz.

Biz küçük beldenin koca yürekli büyük başkanı olarak Ercan başkanımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı