Advert
Advert
Advert

ADLİYE BİNASI SÖZÜ HAVADA MI KALDI, 2018 TROİA YILI IÇİN DANS MI EDİLİYOR?

ADLİYE BİNASI SÖZÜ HAVADA MI KALDI, 2018 TROİA YILI IÇİN DANS MI EDİLİYOR?
ADLİYE BİNASI SÖZÜ HAVADA MI KALDI, 2018 TROİA YILI IÇİN DANS MI EDİLİYOR?
Bu içerik 4370 kez okundu.
Advert


Yazımın başında Çanakkale kamuoyunun merak ettiği ve geçen bayram sözü verilen, boşaltılan Adliye binasının yıkılıp yeşil alan yapılacağı konusunu gündeme getirmek istiyorum. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Milletvekili  Ayhan Gider adliye binasının boşaltılınca yıkılacağını ve yerine yeşil alan yapılacağını müjdelemişti.Çanakkale halkı da bu müjdeye çok sevinmiş ve heyecanlanmıştı. Ama geçen gün boşaltılan adliye binasına Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tabelasının asıldığını görünce bizlerde şok yaşadık. Anlaşılan bina başka bir kurum tarafından kullanılmaya devam edecekti.

Şimdi bende tüm Çanakkale kamuoyu adına soruyorum verilen söz ne oldu? 

Prosedürsel anlamda bir sıkıntı mı var? 

Lütfen bu konulara açıklık getirilmesini bekliyoruz.


Troia Yılı mı? O zaman Dans...

Şehrimiz bu yıl kendisi için çok önemli olan Troia yılını idrak ediyor.  2018 yılı Türkiye için Troia Yılı ilan edildi ve dünyanın dört bir yanında, ülkemizde ve Çanakkale’mizde Troia Destanı ile ilgili çalışmalar, etkinlikler, programlar düzenleniyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın girişimleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen Troia yılına tüm Çanakkale sahip çıkmış durumda. Valilikten tutun, resmi kurumlara,ticaret odasından tutun, borsaya, sivil toplum kuruluşlarına varana kadar herkes Troia yılı çevresinde birleşmiş durumda.

Çanakkale bir konu hakkında fikir birliği ve işbirliği yapılıp bir araya gelme hususunda sıkıntılar yaşayan bir şehir. Hazır Troia yılı tüm şehri birleştirmişken bu konuda atılan adımlarda bizleri mutlu etti.

Ama gel gelelim ki Troia yılı kapsamında Çanakkale’de garip şeylerde yaşanmıyor değil. 

Troia yılı diye neredeyse ayda 5-6 etkinlik düzenleniyor. Peki bu etkinliklerin hepsi Troia’yı anlamayı ve anlatmayı gaye ediniyor mu?

Mesele Troia yazar etkinliği yapıldı. Bu etkinliğin Troia yılı ilgisi neydi? Troia yılına ne gibi katkılar sundu?

Diğer bir örnek ise Troia Çocuk Halk Dansları Festivali…

Bu etkinliğin Troia yılı ilgisi nedir? 2018 Troia yılı ilan edilmesine ne gibi katkılar sunmuştur?

Örnekte de verdiğim bu etkinliklerin her birinin amacı yandaşı zengin etmekten başka bir şey değildir.

Sadece dans etkinliği için Çanakkale’de mukim malum medya grubuna yine işi olmamasına rağmen bu iş paslanmış ve bol sıfırlı bir fatura daha kesilmiştir.

Tıpkı geçtiğimiz yıl Çanakkale’de gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri gibi…

GESTAŞ tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri işi ve herhangi bir tecrübesi olmamasına rağmen malum medya grubuna verilmiş ve malum medya grubu yine bu işten bol sıfırlı bir kazanç elde etmiştir.

Söz konusu malum medya grubuna AK Parti il kongresinden sonra verilen görev başarı ile tamamlandığı için, malum medya grubunun dans işini de kaptığı tüm Çanakkale tarafından bilinirken bu duruma çanak tutan bürokratlar ve siyasiler ile ilgili her gün BİMER ve CİMER’e şikayet mailleri atıldığını bildirmek istiyorum.

Ne diyelim Troia yılı mı? 

O zaman dans!


Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA