Advert
Advert
Advert

ÇANAKKALE’DE LİSTE KOMBİNLERİ

ÇANAKKALE’DE LİSTE KOMBİNLERİ
ÇANAKKALE’DE LİSTE KOMBİNLERİ
Bu içerik 8151 kez okundu.
Advert

24 Haziran seçimlerine 36 gün gibi kısa bir süre kaldı, partiler pazartesi günü saat 17.00’a kadar 600 kişilik milletvekili aday listelerini YSK’ya teslim edecekler.

Çanakkale’de partilerin 4 kişilik aday listelerinde sürpriz gelişmeler olmasını bekliyorum. Yazımı kaleme aldığım saatlerde Milliyetçi Hareket Partisi 4 Kişilik aday listesini açıkladı.Sıralama ise şu şekilde oluşuyor;

1.Evren Yalçın

2.Necip Fazıl Bayram

3.Aliye Ertopçu

4.Arda Bozkurt

Yapılan liste gayet başarılı bir liste olmuş, şahsımın da yaptığı tahminlerde 1 ve 2 numaralı adaylar arasında bir yer değişikliği durumu söz konusuydu ama Genel Merkezin takdiri bu şekilde oldu.Evren Yalçın Birey Dershanesi Müdürü dostumuz, Necip Fazıl kardeşimizde Çanakkale’nin sevilen ailelerinden bir dönem AK Parti gençlik kollarında da Orçun Oktay ile birlikte çalışmış bir kardeşimiz. İkisi de ülkücü gelenekten geliyor, 3 ve 4. sıralarda MHP’nin tabandan gelen isimleri.4 Adaya da başarılar diliyoruz.


AK Parti'de ise adayların teslimi Pazartesi günü saat 16.45’e kadar sarkacak gibi duruyor, Tayyip Erdoğan genel merkezde kamp kurmuş durumda,listeleri kendisi hazırlıyor. Çanakkale’de oluşacak liste kombinleri için de tahminlerim şu şekilde;

1.Bülent Turan

2.Sebahattin Güner-Jülide İskenderoğlu

3.Yasin Öztürk-Mehmet Özkan

4.Fatma Aydoğan Bektaş

2.Sırada iki adet olan tahminim Merkez ve Biga-Çan-Yenice dengesinden dolayı bu şekilde olmuştur. Julide Hanım aday olacaksa 2.sıra olur veya hiç olmaz, Sebahattin Bey aday olacaksa 2.sıra olur veya hiç olmaz.

3.Sırada ise Biga’dan bir aday olması şık olacak bunlardan birisi eski ilçe başkanı diğeri ise eski Biga belediye başkanı olacaktır, 4.sırada ise maddi olarak güçlü ve vitrin bir adayın olması önem arz edecektir.  Bülent Turan Ankara-İstanbul veya Kulliye'de bir göreve çekilirse 1.sıraya Sebahattin Bey 2.sıraya ise Julide Hanımın gelmesi olasıdır.


İyi Partide ise listenin şu şekilde olmasını bekliyorum;

1.İrfan Dehmen

2.Mehmet Tamer Ergün

3.Rıdvan UZ

4.İsmet Balkan

Listeler tahminlerimiz ışığında oluştuğunda milletvekili dağılımları ise şu şekilde olabilir;

AK Parti 1 CHP 2 İyi Parti 1

Bülent Turan etrafındaki rantçıları ve AKP lileri temizlemediği ve Turan medyası üzerinden algı operasyonu yaptığı müddetçe AK Parti Çanakkale’de kan kaybetmeye devam edecektir.

Biz sayın Turan’a her sohbetimizde Çanakkale’nin yanındaki 15-20 adamdan ve sözde paralı basın mensubundan olmadığını defaatle ifade ettikçe Sayın Turan bu sözlerimizi kulak ardı etti. 24 Haziran seçimlerinde önüne çıkacak karne ile umuyoruz Çanakkale’nin yanında yalakalık yapan 15-20 adamdan ibaret olmayacağını anlayacaktır.


Kombinlerde yer almayan CHP ‘ye ayrı bir yazımızda ayrı bir parantez açacağız. 

Olası liste parti yönetimi ile genel merkez arasında bir kaç defa gidip gelmiş durumda.

CHP ‘ de ise sıralama şu şekilde olacak;

1.Muharrem Erkek

2.Bülent Öz

3.Serdal Ceylan

4.M.Mehmet UralNOT:Herkes gider, biter ,kaybeder ,biz yine buradayız .Nedenmi ;

Çünkü ,satılık kalem değil,

 Devamlı taraf değiştiren değil,bel altı vuran değil,

Sadece gündemi yorumlayan tarafsız bir kurumuz.
Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA