Advert
Advert
Advert

SON HAFTA SON DÜZLÜK

SON HAFTA SON DÜZLÜK
SON HAFTA SON DÜZLÜK
Bu içerik 7884 kez okundu.
Advert

Seçim maratonunda son haftaya girdik,

Siyasiler bayramı iyi değerlendirerek vatandaşlarla iç içe oldular.

AK Parti'nin bayramlaşması bu yıl öğretmenevi bahçesinde yapıldı. İki kısımlı bahçenin 1 tarafını doldurabilen merkez ilçe teşkilatı kalabalık açısından sınıfta kaldı.

Seçimlere 1 hafta kala zayıf olduğun merkez ilçede 100-150 kişi ile bayramlaşma yaparsan aslında seçiminde provasını yapmış olursun. AK Parti merkezde yine kayıp…

Eski vekil Mehmet Daniş yanına Alan Başkanı Kaşdemir’ide almış köy köy dolaşıyor, anlaşılan çalışmalarda eksiklik görmüş olmalı ki sahaya indi.AK Parti tarihinin en zor seçimi karşı karşıya.Dün Yenikapı mitinginde gördüğümüz resim aslında küçük Türkiye resmiydi. İlk turda Tayyip Erdoğan ipi göğüsleyecek gibi duruyor,ama partisi için aynı şeyleri söylemem mümkün değil.

Bülent Turan Çanakkale için yine müjdeler verdi, en dikkat çeken müjde ise Çanakkale boğazının batık merkezi haline getirilecek olmasıydı. Yenice de ise doğal gaz müjdesini veren Turan yine seçmenlerin gönlüne girmeyi başardı. Ama 1.Parti olma yolunda bu müjdeler ne kadar etkili olur bilemeyiz. Benim iddiam şu şekilde AK Parti 2 vekil çıkarsa da Çanakkale ‘de 1.Parti olamaz.

CHP ‘de ise taşlar yerine oturmuş durumda, tüm teşkilat özellikle AK Partinin 1.Sıra olma iddiasından sonra kenetlenmiş ve CHP’yi farkla 1.Parti yapmak için el birliği ile çalışıyorlar. CHP Bu seçimden Çanakkale’de 1.Parti olarak çıkacak gibi gözüküyor.

MHP Çanakkale’de tüm zamanların en yoğun seçim temposunu gerçekleştirmiş durumda, 4 aday 1 vekili göndermek ve İl Başkanının sözünü tutması için var gücü ile çalışıyor. Necip Fazıl Bayram tüm enerjisini 1 vekili göndermek için harcıyor. Kendisi de 2.Vekilin çıkamayacağını matematiksel olarak bunun mümkün olmadığını biliyor ve dava arkadaşı için mücadele ediyor.

İYİ Parti’de tüm hesaplar Rıdvan Uz’un Ankara’ya gitmesi üzerine yapılıyor. İYİ Partinin Çanakkale’de ve Türkiye genelinde maruz kaldığı mobbingleri üzülerek izliyoruz. En son seçim arabaları ve brandalar sprey boyalar ile boyandı. Kim yaptı bilmiyoruz ama mobese kayıtlarına göre bir partinin gençlik kolları üyelerinin yaptığı verisi elimizde mevcut. Bu çirkin davranışı kınıyor ve yapılanın Çanakkale’de seçim çalışmalarına gölge düşürdüğünü ifade etmek istiyorum.

İnsanların sandığa giderken yapılan yatırımlara değil gönüllere girene oy vereceklerini daha önceki yazılarımda da ifade ettim.

Siyasette aslolan gönüle girmektir.


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı