Advert
Advert
Advert

BU MİLLET ŞAMAROĞLANI DEĞİL

BU MİLLET ŞAMAROĞLANI DEĞİL
BU MİLLET ŞAMAROĞLANI DEĞİL
Bu içerik 7981 kez okundu.
Advert

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün il başkanları toplantısında teşkilatlara il başkanları vesilesi ile çok önemli bir uyarıda bulundu.

‘’Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu yeterli değildir. Önemli olan gönüllere girmektir. Gönüllere girmiyorsak, vatandaşa tepeden gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamaroğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar.’’

Bu uyarıyı 24 haziran seçimlerinde şahsı ile partisi arasındaki %10 luk farkın oluşmasından dolayı söyledi. Girdiği her seçimden zaferle çıkan AK Parti’de 16 yılın verdiği metal yorgunluğu doğal olarak oluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiye dönüşü ile partideki metal yorgunluğu bir nebze atılmaya çalışıldı. İllerde kongreler yapıldı ve bir vesile ile partiye sızmış olan fetöcüler, kriptolar, rantçılar elemine edilmeye çalışıldı. Fakat ne kadar başarılı olundu orada bir muamma var…Teşkilatlarda hala bu adamlardan geçilmiyor.

AK PARTİYE DIŞARIDAN AYAR VERİLMEYE ÇALIŞIYOR

AK Parti kurulduğu günden beri girdiği her seçimde Çanakkale’de 1.Parti konumundaydı 7 Haziran seçimlerine kadar.

7 Haziran da ise 1.liği CHP’ye kaptırdı.Ardından 1 Kasım seçimlerinde ise kıl payı fark ile 1.liği geri aldı. 

24 Haziran seçimlerinde ise CHP’ye tarihi bir fark atarak 1.Parti oldu. Bu başarıda elbette ki Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın emeği çok büyük  dümene geçerek tüm teşkilatları çalıştırdı. Ayak basmadığı yer kalmadı. İl Başkanı Yıldız’da ona ayak uydurmaya çalıştı. 2.Sıra adayı İskenderoğlu ise bir nevi küskünleri tekrar partiye çekti. Böylelikle Turan’ın 1.Parti olma iddiası farkta atınca daha da anlamlı hale geldi.

Peki Yerel seçimlerde ne olacak?

Seçimlere 9 ay gibi bir süre kaldı. Seçimin erkene alınması gündemden kalktı,muhtemelen zamanında yapılacak. AK Parti’de yönetimde ciddi sıkıntılar var. Yönetim kurulu üyeleri etkinliklere katılmıyor. Sağdan sayınca 3 kişi soldan sayınca 4 kişi var. Yönetimde çok fazla sayıda kripto mevcut. Özellikle kendini ay gibi uyanık sananlara,rantçılara, tövbekar fetöcülere, işini büyütmek için partiye girenlere yeni dönemde yer verilmemesi lazım, whatsapp gurubundaki yazışmaları dışarıya servis edenler aynı insanlar. İl Başkanı Yıldız’da her şeyin farkında ama geçen hafta ki yazımızdan dolayı yönetimin istifasını tehir etmek durumunda kalmış. Umuyoruz ki bir an önce temizliğe başlar.

Son zamanlarda adı direnişçi kardeşler olsun,ay gibi uyanıklar olsun parti içi bilgileri dışarıya sızdırma had safhaya ulaştı. Özellikle Gültekin başkanı yıpratarak elini zayıflatmak istiyen bu şer odakları her türlü çirkinliği yapmaya başladılar.

Partiye ayar vermek isteyenler yanlarına satılık kalemlerini de alıp operasyona başladılar. Kendine siteyi kurduranları il başkanı olarak atatmak isteyenlere en güzel cevabı yine partililer verdi. Facebook üzerinden yorumlarla adeta kendisini çelimsiz hale getirdiler. AK Partide il başkanı sorunu yok il yönetimi sorunu var. Yönetimdeki kriptolar, rantçılar temizlenmeden AK Parti yerel seçimlerde başarılı olamaz.

Gelelim belediye başkanlarına…

9 ay kala benim öngörüm yeni dönemde AK Partili bir çok başkanın yeni dönemde olmayacağı yönünde. Partililer bile kendilerinden şikayetçiler. Belediye başkanlığını bırakmışlar işi ticarete dökmüşler. Bırakın belediye başkanlığı yapmayı kendileri yönettikleri kentte yaşamıyorlar bile! İşini layıkıyla yapan başkanları tenzih ederek kendilerini zaten bilen başkanlara sesleniyorum kendinize çeki düzen verin.

Üstelik bunu yaparken aynı isimler yaptığımız her şeyden Bülent Turan’ın haberi var diyorlar. Bu söz aklıma eski çevre şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yaptığımız her şeyden Recep Tayyip Erdoğan’ın lafını getirdi. İnanın Bülent Turan’ın yaptıklarınızdan haberi olsa sizi bir dakika bile o makamda tutmaz!


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı