Advert
Advert
Advert

BU KENTİN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

BU KENTİN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
BU KENTİN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
Bu içerik 8333 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz yazımızda Mart/2019 da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Çanakkale için olası adaylardan Çan Belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’yu ele almıştık. Kendisini gündeme taşıdıktan sonra bazı taşeronlar kendisini hedef alıp  sistematik yıpratma çabalarına girdiler, ama yazımızda da belirttiğimiz üzere Sayın Kuzu hiçbir şaibesi olmayan,ranta bulaşmamış işini en iyi yapan belediye başkanlarının başında gelmektedir. A Partisi Veya B Partisi Abdurrahman Kuzu işin ehillerinden birisidir.

Bu haftaki yazımda ise bu kentin belediye başkanı kim olmalı diyerek kriterleri sıralamaya çalışacağım. Öncelikle bu kentin belediye başkanı dürüst olacak,  bu kentin belediye başkanı halkçı olacak, bu kentin belediye başkanı tüm STK lar ile oda ve birlikler ile kavgalı olmayacak, yaptığı işini siyasete alet etmeyecek, eşini kendi işlerine karıştırmayacak, eşi tarafından yönetilmeyecek, geçmişinde ne idüğü belirsiz derneklerde sivil toplumculuk yapmayacak,geçmişinde şaibe olmayan, akçeli işi olmayan, ismi ranta karışmamış bir isim olacak. Tüm bu nitelikleri göz önüne aldığımızda bu nitelikleri bir arada barındıran zaten az sayıda siyasi kalıyor Çanakkale’de. Partisi önemli değil bu nitelikleri taşıyan kim varsa gelsin bu kente belediye başkanı olsun. Hatta partiler bu nitelikte kim varsa gitsin o isme bizzat başkan adaylığı teklif etsinler.

Bugün basında çıkan haberlere göre kentin belediye başkanı Ülgür Gökhan önümüzdeki seçimlerde yine aday olacağının sinyalini verdi. Ülgür Gökhan Çanakkale sokaklarında korumasız, yanında partinin ağır ağabeyleri olmadan tek başına görebileceğiniz çok değerli bir isim. Çanakkale'de 3 dönem belediye başkanı çok kişiye nasip olmaz kendisi 3 dönemdir bu işi yapıyor. Başarılıdır değildir orası subjektif değerlendirmedir ama ortada olan gerçek Ülgür Gökhan’ın halkçı bir başkan olduğudur.

MHP yerel seçimlerde ne yapacak en fazla merak edilecek konulardan birisi, AK Parti ile cumhur ittifakı yerel seçimde de devam eder mi bilinmez ama MHP’nin çıkaracağı adayın belediye başkanlığında oy bölmenin dışında bir faydası olmayacağını şimdiden söyleyebiliriz. Tıpkı İYİ Parti gibi. İYİ Parti'nin de belediye başkan adayı oy bölmenin dışında bir sonuca götürmez. Hanginiz yerel seçimlerde Çanakkale’de MHP ya da İYİ Partinin adayının kazanacağına inanıyorsunuz?

Yerel seçimler CHP ve AK Parti arasında geçer, AK Parti yanında MHP’yi CHP İse İYİ Partiyi alırsa seçim başa baş gidebilir. Merkez de CHP ve Ülgür Gökhan’ın yadsınamaz bir üstünlüğünü unutmamak gerek…

NOT: Ülgür Gökhan röportajında yerel seçimlerde karşısına Bülent Turan’ın aday olmasını istemiş, Daha önce AK Partinin 3 dönem vekilliğini yapmış Mehmet Daniş Ülgür Gökhan’ın karşısına çıkmış 2009’da 3500 olan fark 2014’te 13.500 e çıkmıştı.AK Parti'nin bu dengeleri çok fazla önemsemesinde yarar var.


Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti