Advert
Advert
Advert

BAYRAM NOTLARI VE ÇANAKKALE GÜNDEMİ

BAYRAM NOTLARI VE ÇANAKKALE GÜNDEMİ
BAYRAM NOTLARI VE ÇANAKKALE GÜNDEMİ
Bu içerik 7055 kez okundu.
Advert

Bugün itibari ile vatandaşlarımız 9 günlük kurban bayramı tatiline giriyor. Bende şimdiden tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını kutluyorum. Kesilen kurbanların kabul olmasını diliyorum.

İSKELE’DE TRAFİK PEŞMEKEŞİ OLMASIN

Çanakkale’miz yıllardır iskelede yaşanan trafik yoğunluğu ile gündeme geliyor. Çanakkale 1915 köprüsünde çalışmalar tam gaz devam ederken köprünün en erken açılış tarihi 2022 yılı gibi gözüküyor. O yüzden o yıla kadar bir şekilde iskelelerde yoğunluk yaşanmaya devam edecek. Son günlerde iskelede yaşanan trafik yoğunluğu ile ilgili olarak çeşitli görüşler ortaya atıldı. Dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan İskele meydanında trafik düzenlemesini yerinde inceleyerek GESTAŞ’ın 3.gişesi ile ilgili olarak belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Sorumluluk kimdeyse ivedi bir şekilde hayata geçmeli yoksa bırakın bayram tatillerini Çanakkale’de Mayıs-Eylül aylarında bu çileden dolayı artık insanlar isyan etme noktasına gelmiş durumda. 

BÜLENT TURAN’IN İSKELE MEYDANI ÖNERİSİ NE KADAR GERÇEKÇİ?

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan iskele yoğunluğu ile ilgili olarak topu belediyeye atarak iskele meydanının gemiye geçecek araçlar için otopark olarak kullanılmasını önerdi. Bu öneri Çanakkale’de yaşayan partili partisiz tüm kesimler tarafından tepki ile karşılandı. Zaten Çanakkale’de rekreasyon alanları oldukça azken insanların  ailesi ile hava alabileceği alanlar sınırlı sayıdayken Bülent Turan’ın bu teklifi kabul edilemez bir teklif olmuş. Ülgür Gökhan ise bu konuyu halka soralım demiş. Bence hiç gerek yok bu öneri %80 oranında red edilir. Üstelik Turan’a kendi partisinden de bu konuda destek gelmedi.

Syn Turan Güçlü bir Vekil ve Grup Başkanvekili bu konuyu çözebilecek Devlet ve İktidar gücü de var bence bu konuyu biran önce kendi yöntemi ile çözmelidir.

KÜÇÜK BELDENİN BÜYÜK BÜTÇELERİ

Hafta sonu Çanakkale Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesi şeftali festivaline ev sahipliği yapacak Bu festivalde geçen sene olduğu gibi bu sene de iddialı isimler sahne alacak. Peki bu iddialı isimlerin Umurbey’e, Çanakkale’ye, Şeftali’ye ne gibi katkısı oluyor? Umurbey belediyesi geçtiğimiz yıl İnna’yı getirdi diye bu yıl Umurbey'e daha fazla mı yerli-yabancı turist geldi? Umurbey şeftalisi dünya pazarına daha fazla mı açıldı? Bu ve benzeri soruları başta bu etkinliklere dünyalar kadar para harcayan insanların kendilerine sormasını istiyorum. Birde Yabancı sanatçı seviciliği neden Türkiye'de sanatçı mı bitti ?Üstelik geçen yıl aynı belediye festivale bu isimleri çıkardı diye kendi partisinden ve partililerinden oldukça yoğun tepkiler almış hatta Grup Başkanvekili Sayın Turan bile işin ahlaki boyutu var deyip festivale katılmamıştı. Geçen yıl ki festivalde partisi ile belediye başkanı arasındaki ipler gerilmişti. Bakalım bu yıl ki festivale AK Parti kurmayları katılacak mı? Ülkemiz ekonomik olarak zor günleri atlatıyorken küçük bir beldenin neye katkı sağlayacağı belli olmayan büyük bütçeli işlere kalkışmasının bedelini kim veya kimler ödüyor? Bu ödenekleri Belediye mi ?Sponsor mu karşılıyor kamuoyu gerçekten merak ediyor. Daha bayağı sorulacak soru var ama , bize belge bilgi geldikçe sizlerle de paylaşacağız.

EKONOMİK BUHRAN ATLATILDI MI?

Bir önceki yazımızda ekonomik gelişmeleri kaleme almış Sayın Cumhurbaşkanının söylemlerini yumuşatmasını ve atacağı adımları yasalarla destekleyerek atması gerektiğini ifade etmiştik. Nitekim de öyle oldu. Amerika’nın yaptırım kararlarına karşı devletimizde yaptırımları misli ile uygulamaya koydu. Amerika’ya gereken cevap sert bir şekilde verilmiş oldu. Milletimizde yaptırım kararlarına destek çıkarak elindeki dövizleri Cumhurbaşkanının tavsiyesi doğrultusunda bozdurdu. Aziz Türk milleti her zor zamanda yaptığı gibi devlet millet kenetlenmesini sağladı ve bu dönemi de az hasarla atlatmış oldu. Saldırılar bitti mi , hayır, bayram tatili çok kritik bizim piyasalarımız kapalıyken ABD’den gelecek saldırılar devam edecektir fakat Ekonomi bakanlığı bu saldırılara karşı da önlem alarak rahat bir bayram geçirmemizi hedeflemektedir. Türk milleti olarak bayramı bayram gibi yaşamamız dileğiyle.

Mutlu bayramlar değerli okurlarım, kalın sağlıcakla ..

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu