Advert
Advert
Advert

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde Mikro ve Küçük İşletmeler (MKİ) Hızlı Destek Programına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 450 kez okundu.
Advert

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Genel Sekreter Sema Sandal, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural, KOSGEB Uzmanı Sedat Akay ve çok sayıda firma yetkilisi hazır bulundu.

“DESTEK PROGRAMINDA, KRİTERLERİ SAĞLAYAN FİRMALARA 2 YIL ÖDEMESİZ 0 (SIFIR) FAİZLİ KREDİ İMKANI SUNULUYOR”

KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmeler (MKİ) Hızlı Destek Programı bilgilendirme toplantısı hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Sema Sandal; “KOSGEB tarafından yeni uygulamaya başlanan Hızlı Destek Programında, yeni mezun olmuş ancak iş tecrübesi bulunmayan kişileri istihdam edilmesine öncelik tanınıyor. Programda istenilen kriterleri sağlamak şartıyla 1981 ve üzeri ve doğumlu kişiler de istihdam edilebiliyor. Burada en önemli kriterlerden biri istihdam edilecek personelin son 3 yılda 6 aydan fazla sigortalı olarak çalışmaması. Desteğe, imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge ve bazı hizmet – ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren, 2019’da en az 75 Bin TL gelir hacmine ulaşmış olan mikro ve küçük işletmeler başvuru yapabiliyor. Destek kapsamında firmalarımıza 2 yıl ödemesiz 0 (sıfır) faizli kredi imkanı veriliyor. Programın son başvuru tarihi 31 Mart 2022 ancak limitli bir yabancı fon kaynağı ile sağlanan Destek, belirlenen limite ulaşıldığında daha erken de kapanabileceği ifade edildi.Personel istihdamı düşünen üyelerimizin Destek programına zaman kaybetmeden başvuru yapmaları bu anlamda önem arz ediyor. Detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz; Odamız da yer alan KOSGEB Temsilciliğine veya KOSGEB Müdürlüğümüz tarafından atanan KOSGEB Uzmanları aracılığı ile bilgi alarak Destek başvurusu yapabilir.”

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Bilgilendirme toplantısı, KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural ve KOSGEB Uzmanı Sedat Akay tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme sunumu ve soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çtso #kosgeb #toplantı #mikro #mki #küçükişletme #destek #program #yerel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı