Advert
Advert
Advert

Çanakkale’de ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ Gerçekleştirildi

Çanakkale’de ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ Gerçekleştirildi
Çanakkale’de ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 293 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun talimatları ve öncülüğünde 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ülkemiz genelinde tüm okullarda eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı”, Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesinde Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatına Vali İlhami AKTAŞ’ın yanı sıra Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, AFAD Müdürü İbrahim TARI, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, DSİ 252. Şube Müdürü Murat Lütfü GÜLDOĞAN, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, Çanakkale Kızılay Şube Başkanı Ergin SEZEN, kurum müdürleri, AFAD Ekipleri, kızılay personeli, Çanakkale Özel İdare ÇÖZAK ekibi, AKUT ekipleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlimizim tüm okullarında aynı anda yapılan Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatında Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, alarm çalmasıyla sınıflardaki sıraların altına girerek deprem pozisyonu aldılar. İkinci alarm sesinin duyulmasıyla da öğrenciler okulu tahliye ederek bahçedeki güvenli alana geçtiler.

Tatbikatı izleyen ve bir açıklamada bulunan Vali İlhami AKTAŞ, “Deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili hepimize işler düşüyor. Deprem konusunda hepimizin bilinçli davranması gerekiyor. Kamu kurumlarımız da afet anında koordineli hareket edebilmelidir" dedi

Depreme karşı daima hazırlıklı olmanın önemine değinen Vali İlhami AKTAŞ, “Depremi engelleyemeyiz ancak alacağımız tedbirlerle can ve mal kayıplarını azaltabiliriz. Allah, gerçeğini yaşatmasın, tüm afetlerden korusun” dedi.

Tatbikat sonrasında öğrenciler bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ, derslerin de başarılar diledi.

Tatbikata katılan personellere göstermiş oldukları dikkat ve hassasiyetten dolayı teşekkür eden Vali İlhami AKTAŞ, çalışmalarında başarılar diledi.

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı sonrasında Vali İlhami AKTAŞ, tatbikata katılan ekipler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #afad #depremanı #tahliye #tatbikat #depremhaftası #öğrenci #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı