Advert
Advert
Advert

Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı Yapıldı

Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı Yapıldı
Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı Yapıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 536 kez okundu.

İl Özel İdaresi Sorumluluk alanında turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

 

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah KÖKLÜ, İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, ÇOMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sinan KARABULĞU ve İl Özel İdare teknik personelleri katıldı.

 

Toplantıda, Çanakkale’de turizmin yoğun olduğu bölgelerde Kentsel Tasarım Rehberi hazırlanması, yörenin doğal ve tarihi yapısına uygun, turizme katkı sağlayacak mimari projelerin tasarlanması konuları değerlendirildi.

 

Çanakkale’nin doğası ve tarihi ile turizmin baş şehirlerinden olduğunu belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Tarihi, kültürel ve doğal değerleri koruyarak turizme katkı sağlayacak mimari projelerin geliştirilmesi şehrimizin ekonomisi ve turizm sektörü açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

 

Turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı görüş ve önerilerin ardından son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi ilhamiaktaş #doğa turizm #tarih #toplantı #proje #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti