Advert
Advert
Advert

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Alınacak Önlemler Görüşüldü

18-19 Haziran 2022’de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı Vali İlhami AKTAŞ’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Alınacak Önlemler Görüşüldü
Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Alınacak Önlemler Görüşüldü Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 383 kez okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı S.G. Yb. Ercan ORAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, Çanakkale ÖSYM Merkez Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Necati CERRAHOĞLU ve ÖSYM Merkez Sınav Koordinatör yardımcısı Taşkın SOYLU katıldı.

 

Toplantıda; Yükseköğretim Kurumları Sınavının huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirler ve önlemler görüşüldü.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali İlhami AKTAŞ “Hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı için kurumlarımız üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapacak ve yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz sınavlarına gönül rahatlığı ile girecektir. Tüm gençlerimize girecekleri sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

 

Bu kapsamda; 18 - 19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak olan 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022-YKS) katılacak öğrencilerden, kayıp veya değiştirme nedeniyle T.C. Kimlik Kartı almak için sınavın yapılacağı merkezlerin Nüfus Müdürlüklerine başvuran adaylara fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Türkiye Cumhuriyeti Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenmesi için ilimizde Merkez, Biga, Çan ve Lapseki Nüfus Müdürlükleri, 18 Haziran 2022 Cumartesi  günü 07:00-17:00 saatleri ile 19 Haziran 2022 Pazar günü 07:00-15:30 saatleri arasında açık tutulacaktır.

 

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #yks #sınav #tedbir #toplantı #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti