Advert
Advert
Advert

Vali Aktaş’ın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyet’imizin 99. yıl dönümünü hep beraber coşkuyla kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Vali Aktaş’ın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı
Vali Aktaş’ın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 280 kez okundu.
Advert

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, Aziz Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesi sonucunda tarihte eşine az rastlanır bir mücadele vererek kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ile ilan edilen Cumhuriyet; milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla; bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği milli mücadele neticesinde filizlenen halkımızın üstün iradesidir.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, “Benim En Büyük Eserim” dediği 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimiz, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıran önemli dönüm noktası olmuştur.       

 

Aradan geçen 99 yılda büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini alan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Aziz Türk Milleti’nin kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek ve ilelebet payidar kalacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet’imizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #cumhuriyetbayramı #kutlama #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor