Advert
Advert
Advert

Kütahya ve Çanakkale'de 15 Bin Kişiye İş İmkanı

Kütahya ve Çanakkale'de 15 Bin Kişiye İş İmkanı
Kütahya ve Çanakkale'de 15 Bin Kişiye İş İmkanı ŞABAN ERTÜRK
Bu içerik 18761 kez okundu.
Advert

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Kütahya ve Çanakkale'de kurulan OSB'lerin, yaklaşık 15 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacağını açıkladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, son dönemde Kütahya ve Çanakkale'de kurulan organize sanayi bölgelerinin (OSB) yaklaşık 15 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacağını bildirdi.

Özlü, AA muhabirine, Kütahya Altıntaş Zafer OSB ve Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB'lerine ilişkin açıklamalarda bulundu.


"KENTİN EKONOMİSİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTTIRACAK"

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde yaklaşık 5 milyon 650 bin metrekare alana karma OSB kurulduğunu belirten Özlü, bölgenin kentin ekonomisini önemli ölçüde canlandıracağını söyledi. Altıntaş Zafer OSB'nin kurucu ortakları hakkında bilgi veren Özlü, "Kütahya Altıntaş Zafer OSB, yüzde 34 katılım payı ve 5 üye ile Kütahya İl Özel İdaresi, yüzde 33 katılım payı ve 5 üye ile Altıntaş Belediyesi, yüzde 33 katılım payı ve 5 üye ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan oluşuyor." dedi.

Özlü, Altıntaş Zafer OSB'nin tam kapasite faaliyete geçmesiyle gelecek süreçte Kütahya'da yaklaşık 10 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağını kaydetti.


"DETAYLI VE TİTİZ ÇALIŞTIK"

Bakanlık olarak her bölgeye ve şehre, ihtiyacına uygun OSB'ler kurabilmek için büyük gayret gösterdiklerinin altını çizen Özlü, bu konuda detaylı ve titiz çalışma sürecinin ardından karar verdiklerini ve harekete geçtiklerini söyledi.

Özlü, bu kapsamda yürütülen faaliyetler sonunda Çanakkale'nin Ezine ilçesine yaklaşık 1 milyon 360 bin metrekare alana Ezine Gıda İhtisas OSB'yi kurduklarını anlattı. Bölgenin Türkiye'nin 297. OSB'si olarak tüzel kişilik kazandığına dikkati çeken Özlü, "Çanakkale Ezi·ne Gıda İhti·sas OSB'nin kurucu ortakları yüzde 86 katılım payı ve 13 üye ile il özel idaresi, yüzde 7 katılım payı ve 1 üye ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 7 katılım payı ve 1 üye ile Ezine Belediyesi'nden oluşuyor." diye konuştu.


"YENİ NESİL OSB'LER KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Ezine Gıda İhtisas OSB'nin tam kapasite faaliyete geçmesiyle yaklaşık 5 bin kişiye istihdam olanağı yaratılacağına değinen Özlü, gelecek süreçte ekonomik büyüme, ekolojik kalite ve sosyal dengenin kurulduğu, yerel toplumla entegrasyonun sağlandığı, işletmeler arası malzeme ve enerji değişimlerinin üst düzeyde olduğu, enerji ve ham maddelerin verimli kullanıldığı, atıkların minimize edildiği "Yeni Nesil OSB"ler kurmaya devam edeceklerini aktardı.Kaynak: http://www.haberler.com/kutahya-ve-canakkale-de-15-bin-kisiye-is-imkani-9166510-haberi/Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA