Advert
Advert
Advert

2018 TROYA Yılında İngiliz Gazeteciler Çanakkale’de

2018 TROYA Yılında İngiliz Gazeteciler Çanakkale’de
2018 TROYA Yılında İngiliz Gazeteciler Çanakkale’de Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1207 kez okundu.
Advert

2018 TROYA Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale Valiliğinin koordinasyonu ve Wilusa Turizmin sponsorluğunda “Uluslararası Açık Su Yüzme” etkinliği gerçekleştirildi.   

Uluslararası Açık Su Yüzme etkinliğine katılan;  İngiltere'nin en yüksek tirajlı basın kuruluşlarından ”Telegraph” Gazetesinin yazarlarından Alex Preston, Avrupa’da binlerce takipçisi bulunan yüzme konusunda otorite yayınlardan “Outdoor Swimming” Dergisinin yazarlarından Adrian Snodgrass,  Swim Trek firmasının sahibi 2017 yılında İngiltere’nin prestijli en yüksek kraliyet ödülü “Quinn’s award” a layık görülen Simon Mourie ve İngiliz Diplomat Alexander Norman,  Vali Orhan TAVLI’ya nezaket ziyaretinde bulundular.       

Wilusa Turizm Sahibi Ahmet Çelik rehberliğinde Vali Orhan TAVLI’yı ziyaret eden İngiliz Gazeteciler,  ziyaret ettikleri TROYA Antik Kenti’yle ilgili izlenimlerini aktardılar.     

İngiliz Gazeteciler, kitaplardan okudukları ve büyük bir hayranlık duydukları TROYA Antik Kentini görmekten duydukları mutluluğu da Vali Orhan TAVLI ile paylaştılar.

Ziyarette, İngiliz Gazeteciler yaptıkları yayınlarda Uluslararası bir değer olan TROYA Antik Kentine ve Çanakkale’ye  yer vereceklerini kaydederek Çanakkale’deki misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

2018 TROYA Yılı ve TROYA Antik Kentiyle ilgili görüşmelerin yapıldığı ziyarette Vali Orhan TAVLI, İngiliz Gazetecileri Çanakkale’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Vali Orhan TAVLI, ziyaret anısına İngiliz Gazetecilere Difenbahya Yaprağı üzerine TROYA Atı temalı tablo hediye etti. 


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA