Advert
Advert
Advert

AK BELEDİYELERE KÖTÜ BİR ÖRNEK; EZİNE BELEDİYESİ

AK BELEDİYELERE KÖTÜ BİR ÖRNEK; EZİNE BELEDİYESİ
AK BELEDİYELERE KÖTÜ BİR ÖRNEK; EZİNE BELEDİYESİ
Bu içerik 4975 kez okundu.
Advert


2014 Yerel seçimlerinin üzerinden 4 yıl gibi bir süre geçti Mart 2019’da yerel seçimler var. Belediye başkanları önümüzdeki dönemde kentlerini yönetme adına projelerini halkın önüne koyup oy isteyecekler.

Çanakkale’de belediye başkanlıkları anlamında nicelik olarak AK Partinin üstünlüğü mevcut. Bu niceliksel kavramın niteliksel olarak da altının doldurulması lazım. Çan, Ayvacık, Lapseki, Bayramiç, Çardak gibi belediyeler AK Belediyecilik anlamında çok güzel işlere imza atıyor. Özellikle Çan bu anlamda parmakla gösterilecek durumda. Bayramiç için ayrı bir parantez açmakta fayda var Sadettin Başkan mütevazı kişiliği ile taraflı tarafsız gönülleri fethetmiş durumda. 

Bu yazımda ise AK Belediyelerden olan fakat başarısız olarak lanse edilen Ezine ilçesini ele alacağım. Ezine’de maalesef işler yolunda gitmiyor. İlçenin her tarafı toz toprak içerisinde, halk evini satıyor değer kaybetmiş ,dükkanlar, iş yerleri, gıda satanlar kan ağlıyor 2 yıldır toz toprak içinde aracınızla bile geçmek zor ,yapılan işler yarım yamalak yapılıyor. 2000’li yıllarda ilk görev yerim olan Ezine’de ileriye gitme adına hiçbir adım yok. O yıllarda şirin bir ilçe, Arnavut kaldırımı yollar vardı. İlçe 2000 yılında neyse şuanda da aynı.

Belediye, Merkez Hükümet'in yaptığı yatırımları kendi yatırımıymış gibi halkın önüne sunuyor. SGK Merkezi yapılacak, belediye bunu kendi projesiymiş gibi lanse ediyor. Hayır kardeşim bu senin projen değildir. Senin projen; ilçendeki yollar, kaldırımlar, belediye eli ile yaptığın yatırımlardır. 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın çok önemsediği bir yatırım olan Ezine Gıda OSB Dışında Ezine’de bahsedilecek bir yatırım yok. İlçe neredeyse belde görünümlü bir hale dönüşmüş durumda.

Eğer durumlar böyle giderse AK Partinin 14 oy ile 4-5 kez sayım yapılarak kazandığı Ezine el değiştireceğe benziyor. Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’ın Ezine ilçesine göz kırptığı bize gelen duyumlar arasında, partisi belli olmasa da Ercan Yılmaz’ın İlçe belediyesini istediği yönünde haberler var. Geyikli ,Odunluk iskelesi , arkasında iktidar gücü olmadığı halde yolları Ezine'ye on basar. 

Mevcut Ezine Belediye başkanının 7 ayı var, elinde sihirli değnek yok elbet ama 7 ay içerisinde ilçeyi modern bir görünüme kavuşturabilir. 

Gerçekten Ezinenin şu anki hali peynir diyarına hiç yakışmıyor. Esnaf kan ağlıyor yapılmayan bitirilmeyen yollardan dolayı. Ekibimiz 2 gün boyunca Ezine’de değerlendirmelerde bulundu, halkın istek ve taleplerini dinledi. Oy veren seçmenlerde bile büyük bir pişmanlık durumu hakim bizden söylemesi.Dost acı söyler. Belediyenin bir an önce silkinip önüne bakması gerekiyor.Kalın sağlıcakla.

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA