Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL Mİ ETTİ?

İYİ PARTİ İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL Mİ ETTİ?
İYİ PARTİ İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL Mİ ETTİ?
Bu içerik 4225 kez okundu.
AdvertMaalesef İYİ Parti uzun süredir ifade ettiğimiz gibi çokta İYİ hamleler yapmıyor. İl Başkanlarının istifalarının toplu olarak istenmesinin ardından 54 il başkanı ataması yapıldı. Çanakkale’de bu şehirlerden birisi Selahattin Yıldızlar İl Başkanı olarak atanmış durumda. Peki ya İYİ Partiyi Çanakkale’de Türkiye’nin 3.en fazla oy oranına ulaştıran kurucu İl Başkanı İrfan Dehmen ve Dehmen’den sonra İl Başkanı olarak atanan Eşref Varol Ufuk bey ,Engin Bey, bu atama ile ne hissettiler ?

Partiyi Çanakkale’de bugünlere getiren kadronun başındaki insanların görüşü alındı mı yoksa tamamen birilerinin adamı olan bir isim mi atandı? İYİ Partiye oy veren insanlara haksızlık edildiği malum. Sonuçta bu insanlar daha önce ismi siyasete veya herhangi bir şaibeye bulaşmamış ak temiz insanlardı. Maddi manevi çok emek verdiler bu insanlara parti kurdurulup her türlü fedakarlık yaptırılıp ortada bırakırsanız seçmen gereğini çok net yapar bunu bilmeniz gerekir. Eski başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri Çanakkale’de 3 aylık bir partinin alabileceği tarihi bir oy oranı aldılar ve tabiri caizse kullanılıp atıldılar. Gerçi siyasette vefa, İstanbul’da bir semt adı sadece. Yaşanacak süreci izleyip göreceğiz ama yerel seçimlerde ittifak durumlarının olacağı konuşulurken İYİ Partideki bu hamlenin CHP’nin yereldeki iktidarını perçinleyeceği konuşuluyor. İYİ Parti kontenjanından belediye meclisine sokulacak isimler ile İYİ Partinin %20 ye yakın oyu yerelde belediye meclisinde kullanılacak.

ÜLKEMİZ ZOR GÜNLERDEN GEÇERKEN VATANDAŞLARA DÜŞEN GÖREVLER

Kim ne derse desin ülkemizde sıkıntılı günler hakim. Bunu görmek için ekonomist olmanıza gerek yok. Sokağa çıkın çarşıya pazara gidin, onu da yapamıyorsanız gidin şöyle sokakta bir dolaşın ,sokakta esnafın ve vatandaşların konuştuklarına şahit olun. Gerçekten insanlar kan ağlıyor. Çoğu esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Yerelde ve Ulusal'da bazı köşe yazarları da işte yok efendim kriz varsa neden şu kadar kişi bayramda tatile gitti, kriz varsa neden şu GESTAŞ’ın gemileri hep dolu gidiyor Çanakkale’de trafik sıkışıyor gibi saçma sapan kıyaslar yapıyorlar. Kusura bakmayın ama insanlar şu zamana kadar biriktirdiklerini yemeye başladılar ve onun da tükenme zamanı geldi çattı. Saçma sapan kıyaslar ile ekonomide yaşanan kötü gelişmeleri kimse sümen altı etmesin. 

Yapmayın! Dalkavukluk yapacağım diye vatandaşın aklı ile alay etmeyin lütfen. Evet ülkemiz zor hem de çok zor günler geçiriyor. Biz birlik olursak bir olursak bu kötü zamanların da üstesinden geliriz. Ama birilerine yaranmak için yok efendim kriz yok yapay kriz var dersek çoğu insanın vebaline gireriz. Vatandaşlar olarak öncelikle bizim zor günlerde devletimizin ve milletimizin yanında olmamız gerekiyor. 

UÇAK MESELESİ

Katar Emirinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ultra lüks bir uçak hediye ettiği söyleniyor. Konuya şöyle bakalım, o uçak Recep Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletine hediye edildi.Ne karşılığı verildi onu bilemeyiz Ama keşke uçak yerine ekonomik anlamda bazı yatırımlar yapılsaydı demekten kendimi alamıyorum.

Kalın Sağlıcakla.

Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı