Advert
Advert
Advert

ÇANAKKALE’Yİ DİZAYN ETMEK

ÇANAKKALE’Yİ DİZAYN ETMEK
ÇANAKKALE’Yİ DİZAYN ETMEK
Bu içerik 4325 kez okundu.
Advert

ÇANAKKALE’Yİ DİZAYN ETMEK

Bu yazımda Çanakkale’de son günlerde yaşanan gelişmeler ile alakalı olarak birkaç bilgi paylaşımında bulunacağım.

Malumunuz üzere geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale baro seçimleri yapıldı. Adı Belediye Başkan adaylığı içinde geçen başarılı avukat arkadaşımız Bülent Şarlan bir rekora da imza atarak 4.Kez baro başkanı seçildi. Kendisini ve ekibini kutluyoruz. Çanakkale’de liberal kimliği ile tanınan ve sevilen Bülent Şarlan’ın aldığı her görevi layıkıyla yapacağından şüphemiz yok. Partiler özellikle iktidar partisi baro seçimlerine müdahale de bulunmak istedi. Fakat baro da yeterli gücü olmadığı için buna cürret edemedi. Zaten baro başkanı Şarlan’ın baro seçimlerine müdahaleye izin vermesi mümkün değildi.

EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİ

Çanakkale gündemini meşgul eden bir diğer konu ise etkin sendikalardan Eğitim Bir- Sen seçimleri. Maalesef sivil toplum örgütlerinin seçimlerine siyasiler müdahale etmek istiyor. Çanakkale’de bunun en yoğun yaşandığı illerin başında geliyor. Çanakkale barosunda yeterli gücü bulamayan iktidar ve muhalif  kanatları Eğitim Bir-Sen seçimlerine doğrudan müdahale etmek istiyor. Kirli eller ile yapılan müdahalelerde özelikle üniversite temsilciğinde çok sayıda kişiye kadro vaat edildiği söyleniyor. Doçentlik, rektör yardımcılığı kadrolarının havada uçuştuğu ve dün yapılan seçimlere bu vaatlerin damgasını vurduğu bize gelen bilgiler arasında. 18 Kasım'da Başkan seçimi var, mevcut yönetimin önerdiği ismin değil de başka bir isim üzerinden bir çalışma yapıldığı ve bu ismin Kepez uygulama oteli müdürü olduğu bilgisi geldi. Ne kadar doğru süreci yaşayıp göreceğiz. Özellikle sendikacılığa siyaset karıştırılmamalı ve hak edene hak ettiği görev verilmelidir.

İYİ PARTİ İSTİFALARI

Geçtiğimiz hafta içi özel bir otelde İYİ Parti Çanakkale Kurucu Başkanı İrfan Dehmen ve beraberinde 150'ye yakın isim İYİ Parti'den istifa ettiler. Açıklamalarında özellikle Çanakkale’de çok başarılı sonuç alındığını ve İYİ Partinin kendi emekleri ile Çanakkale’de bu başarıyı elde ettiklerini ifade ettiler. Kurucu il başkanına katılmamak elde değil. Ortada bir başarı var fakat bu başarının ardından adeta cezalandırılan insanlar var. Bu anlamda istifa eden isimlerin her biri Çanakkale siyaseti için bir kıymettir. Yıpranmamış, şaibeye karışmamış insanlardır ve bundan sonra siyasi hayatlarına devam etme yönünde bir karar alırlarsa hangi partiye geçerse geçsinler o partiye değer katacaklardır.

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu