Advert
Advert
Advert

ÇANAKKALE, CHP’ NİN SEÇİM YÖNTEMİNİ MERAK EDİYOR

ÇANAKKALE, CHP’ NİN SEÇİM YÖNTEMİNİ MERAK EDİYOR
ÇANAKKALE, CHP’ NİN SEÇİM YÖNTEMİNİ MERAK EDİYOR
Bu içerik 4823 kez okundu.
Advert


Geçtiğimiz hafta CHP Grup toplantısını dinlerken salonda Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ ında olduğu anons edildi. Aslında İl Başkanı Güneşhan’ın Ankara’ ya gidip genel başkan Kılıçdaroğlu ile görüşeceği konuşuluyordu ama tarih konusunda net bir durum yoktu. Belli ki geçen hafta beklenen görüşme gerçekleşmiş ve bize gelen bilgilere göre İl Başkanı Güneşhan’a bir dönem daha devam denilmiş. 

Bize ulaşan bilgilere göre Genel Başkan Kılıçdaroğlu İl Başkanı Güneşhan’a belediye başkanlığı adaylığı için ‘Evet uzun yıllardır partimizde mücadele ediyorsun bu senin en doğal hakkın ama mevcut belediye başkanımızın göreve devam etmesi yönünde yapılan anketlerden çıkan sonuç var bu yüzden seni bir sonraki genel seçimlerde milletvekili olarak görmek istiyoruz’ demiş. 

Bu bilgi genel merkezde çok güvenilir kaynaklardan tarafımıza ulaştı. Gerçekten de İl Başkanı Güneşhan teşkilat ve teşkilatçılığı bilen, partili partisiz herkes tarafından sevilen bir isim. Kendisi de bu karara saygı duyup Genel Başkana siz nasıl takdir ediyorsanız diyerek görüşme sonlanmış. Geçtiğimiz hafta zaten CHP’de örgüt görevi olanlara istifa için son tarihti. Ayvacık, Gökçeada, Gelibolu ilçe başkanları istifa ederek yerel seçimlerde aday olacaklarının sinyalini verdiler. CHP’de adaylık için son tarih 19 Ekim. Mevcut başkan Ülgür Gökhan muhtemelen tekrar CHP’nin Çanakkale Belediye Başkan adayı olacak. Peki seçim usulü hakkında bilgisi olan var mı? Yok!

Çanakkale’de neredeyse herkes CHP’nin aday belirlemede ki yöntemini tartışıyor. Merkez ilçe belediye başkan adaylığı için şu an Ömer Faruk Mutan, Necmi Akyalçın gibi isimler ben adayım diyerek çalışmaya başladılar. Mutan Çanakkale Merkez ilçeye aday olarak Kepez'de koltuğu ona yakin isimler olan Erhan Bektaş veya Adnan Köse teslim edecek gibi gözüküyor. Birol Arslan ise Ülgür Gökhan 'a yakın olduğundan dolayı Kepez'de Mutan tarafından istenmiyor. Kepez'de akademisyen Gökhan Bayram'ında adı geçiyor fakat 'IYİ Parti mi, CHP'mi?' o konuda bir netlik yok. Ama yakın dostumuz Gökhan Bayram'ın adının yakışacağı tek parti Chp' dir. İyi Partiden aday olursa Chp oylarını böler ve AK parti Kepez adayının Başkan olması kolaylaşır bu oyunun içinde olacağına kimse ihtimal vermiyor. Nedeni ise Mutan ile akademisyen Bayram'ın arası limoni olarak biliniyor.

Muhtemelen Genel Merkez, Çanakkale gibi illerde adayı atama ile belirleyecek. Aslında doğru olanda bu gibi duruyor çünkü zaten karışık olan CHP ön seçim ile daha da karışabilir. Ülgür Başkan aslında bu dönem aday olmayı çok istemiyordu ama gerçekten kendisine halkın teveccühü çok büyük. Kendisi her zaman sokakta ve vatandaşlara sırça köşklerden bakmıyor. Zaten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’da geçtiğimiz günlerde CHP’nin adayı Ülgür Gökhan’dır diyerek önemli bir iddiada bulunmuştu. İlçelerde ise Bozcaada, Biga, Gelibolu’da aynı adaylar yine seçime girecektir. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz bir dönem daha devam edecekler.Çünkü vatandaşlarda partide onlardan memnun.

AK PARTİ’NİN YERELDEKİ İDDİASI

AK Parti’de ise durumlar henüz net değil. Siyaset vekiller Çanakkale’ye gelince hızlanıyor Ankara’ya gidince yavaşlıyor.Geçtiğimiz gün Ticaret Borsası toplantı salonunda Merkez ilçe danışma toplantısı yapıldı. Salonda çok büyük boşluklar vardı. Siz hem yerelde iktidar olacağız diyorsunuz hem de Merkez ilçe danışma toplantısında salonu dolduramıyorsanız kusura bakmayın daha çok ekmek yemeniz lazım .

Sadece Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri gelse zaten salonun yarısı dolardı diye mesajlar geldi tarafımıza. Nerede Belediye meclis üyeleri? Nerede İl Genel Meclis Üyeleri? Gençlik kolları, kadın kolları yönetimleri?  Belediye Başkan adaylığı için bahsi geçen isimler var. Fakat bence Bülent Turan ismi geçenlerden değil sürpriz bir ismi aday adayı yapacak.

MAKAM ARACI SHOWMANİSTLİĞİ

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de bir belde belediye başkanının show amaçlı yaptığı gösteriye hepiniz denk geldiniz sanırım. Zat çıkmış 35 plaka aylık bilmem kaç bin lira bedelle kiraladığı aracı garaja çektirmiş. Belediyenin envanterinde bulunan 86 model araca bakım yaptırıp kullanmaya başlamışmış. Öncelikle sormak istiyorum bu 86 model benzinli araç siyah camlı passattan daha mı az yakacak?  Kliması var mı? Önümüz kış. Nasıl ısınacak bu araç? Zaten ilgili konunun altına yorum yapan herkes bunun show amaçlı yapıldığını yazmış geçmiş. Tasarruf mu? Sayın Başkana yurtdışından binlerce dolar verdiği sanatçıları hatırlatıyorum. Azıcık yerli ve milli olun. Show bu. Seçim yatırımını kimse yemez, yapmayın gülünç oluyorsunuz !

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu