Advert
Advert
Advert

CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR
CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR
Bu içerik 4595 kez okundu.
Advert


Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı…

Cumhuriyetin ilanının 95.yıl dönümü tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. Bin bir zorlukla ilan edilen ve bin bir tehlike ile karşılaşan Cumhuriyet'imiz ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti£ne en güzel yakışan yönetim şekli de cumhurun üstünlüğüne dayanan Cumhuriyettir. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Cumhuriyetin kuruluşunda ve korunmasında emeği geçen herkese sonsuz minnetimi sunuyorum.

AK PARTİ’DEN BASINA SANSÜR!

Geçtiğimiz hafta şirketimize ait olan ve 9 yıldır her ay düzenli olarak çıkan Çanakkale’nin  bu anlamda tek sürekli dergisi AKTÜEL Dergisine 21.Yüzyılda eşi görülmemiş bir sansür uygulandı. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı,Basın savcılığının da onayıyla her ay çıkartılan dergimizin dağıtımı kapsamında AK Parti il Başkanlığı'na giden görevli personelimize İl Başkanlığı personeli Hülya Uzun tarafından dergimizin AK Parti için yasaklandığını ve bu kararın İl Başkanı Gültekin Yıldız tarafından alındığı iletilerek dergimizin partiye bırakılmasına müsaade edilmedi. 

Şimdi soruyorum İl Başkanı AV.GÜLTEKİN YILDIZ’ a 9 yıldır düzenli olarak her ay çıkan,tamamen yasal, Çanakkale’de bir marka olan magazin, kadın, yaşam ve entelektüel dergisi AKTÜEL ‘in partiye girişinin yasaklanmasına sebep olan konu nedir? 

Dergi’de FETÖ, PKK intisabı içerikler mi mevcuttur?

Dergi’de Hükümet karşıtı haberler mi mevcuttur? (ki olsa bile bu yasağı uygulayamazsınız)

Dergi’nin içeriğinde yasalara aykırı yayınlar mı mevcuttur?

Bu soruların tümüne İl Başkanı Yıldız’ ın vereceği cevap başını öne eğmektir. Yönetim kurulu toplantısında işlerini güçlerini, parti nasıl başarılı olur sorusuna cevap aramayı bırakıp bu firma ile iş yapılmayacak diye dedikodu yapan şahıslara prim vermek Gültekin Yıldız’ı yasakçı başkan olarak AK Parti Çanakkale tarihine geçirecektir.

Ayrıca sen İl Başkanı olarak makam sahibi bir adam olarak orada geçicisin. AK Parti İl Binası senin babanın mülkü müdür?

Dergimize ve şirketimize yapılan bu büyük terbiyesizliğin Çanakkale kamuoyu nezdinde büyük tepki almıştır. AKTÜEL Dergisi tamamen tarafsız bir yayın organı olup AK Parti İl Başkanı Yıldız tarafından uygulanan bu sansür ile ilgili olarak dergimizin tüm nüshaları elektronik ortamda AK Parti Genel Merkezine ve Cumhurbaşkanlığı İletişim merkezine yollanmıştır. Sayın Yıldız’ı bu tavrından dolayı kınıyorum.

ÇANAKKALE MHP’DE HAKAN PINAR FIRTINASI

Hakan Pınar seversiniz sevmezsiniz, orası beni ilgilendirmez ama siyaseten tavrı ve duruşu ile Çanakkale MHP’de her zaman ismi hafızalarda kalacak bir isim olacaktır. Sayın Pınar güncel meselelere verdiği siyasi tepkiler ile gündemden hiç uzak kalmaz, diğer İl Başkanlarının yaptığı gibi talimat almadan özgürce ve cesurca kendi fikirlerini beyan etmekten kaçınmaz. MHP hafta sonu yeni il yönetimini basına tanıttı. Hepsi birbirinden değerli isimlerden oluşan yöneticileri Çanakkale halkı yakinen tanıyor. Cumhur ittifakının yerelde yapılmayacağının beyan edilmesi ile MHP’nin Çanakkale için adayları merak konusu olmaya başladı. MHP yine kentte seçimin galibini belirleyecek gibi duruyor.

CHP BOZCAADA’DA KÖTÜ KOKULAR ALIYORUM

CHP’de başarılı Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz bir dönem daha devam etmek için geçtiğimiz hafta müracaatını yaptı. Kendisi Bozcaada da çok sevilen bir isim ceketini koysa alır cinsten hem de. Fakat Bozcaada’da özellikle parti içinden birileri Yılmaz’ı yemek istiyorlar. Çokta karşılığı olmayan bu isimler eğer planlarında başarılı olursa CHP Bozcaada’da kaybeder. Hem de çok net!

AK PARTİ’NİN SÜRPRİZ ADAYI

AK Parti’de son zamanlarda sürpriz bir genç adayın belediye başkan adayı olarak isminin geçtiği konuşuluyor. Herkesin merak ettiği ismi açıklamak istiyorum. Bu isim ÖMER FARUK ATAÇ, aslında geçen yazımda Kale Elektrik Nuri Ataç’a gidildiği ve teklifi kibarca red ettiğini yazmıştım. Nuri Bey bu görev için oğlum olabilir demişti aynı görüşmede. Sanıyorum bu isim Bülent Turan’ın da hoşuna gitmiş olmalı ki Turan medyası bir anda kalem değiştirerek Ömer Faruk Bey konusunda heyecanlandıklarını ifade ettiler.

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu