Advert
Advert
Advert

ADAY ADAYLIĞI BORSASI..

ADAY ADAYLIĞI BORSASI..
ADAY ADAYLIĞI BORSASI..
Bu içerik 4548 kez okundu.
Advert


Çanakkale yerel siyaset açısından oldukça hareketi günler yaşıyor. Gün geçmesin ki yeni bir isim aday adayıyım diye ortaya çıkmasın. Aday adayı piyasasına son düşen isim ise ÇOMÜ’lü Akademisyen Gökhan Bayram.

Gökhan Bayram'ı neredeyse Çanakkale’de yaşayan herkes iyi tanır. İyi bir hatip ,bilgili, naif bir insan. Kendisi Kepez’de ikamet ediyor. 1.5 yıl öncede Çanakkale Güç Birliği Platformu adında bir oluşumun kurucu başkanlığını üstlenerek birçok sosyal projeye imza attı. Aslında bu oluşum ilk şekillenmeye başladığından itibaren Gökhan Bayram’ın hayali olan siyasete girme adına bir başlangıç alıştırma olacağı Çanakkale’deki her kesimin aklına gelmişti.

Geçen gün Bayram Kepez için Belediye Başkan Aday adayıyım diyerek bir yola çıktı. Bu konu hakkında çok fazla konuşmayacağım ama Gökhan Bayram’ın aday adayı olacağı Atatürk’ün partisi CHP’dir. Veya Bağımsız adaylıktır .CHP Dışındaki her seçenek Bayramı siyaset tarihine gömecektir. CHP’den aday olur veya olmaz. Ama çıkar kendi yarışını yapar ve aday belli olunca adayın arkasında durur. Gökhan’ın yakın dostu 15 yıldır yanında olan destekleyen, dostluğundan gurur duyan bir kişi olarak kendisine tavsiyem yakınlarının gazına gelmemesi ve bu konuyu çok iyi düşünmesidir.İYİ Parti bir sonraki seçimlerde siyaset çöplüğünde yerini alacaktır. Bu partiyi kuranlar, kurucu başkanlar ,yönetimdekiler bu tehlikeyi gördü ve topluca kullanıldık diyerek istifa ettiler .Gökhan'ın Bu kararı Kepez’de  şaibeli, cemaat geçmişi olan sözde adayı aradan çıkartıp CHP’yi 2.parti durumuna düşürecektir.

Bu net tespittir.

KAMÇI ÇANAKKALE’DE TUTAR MI?

İktidar partisi olan AK Parti’de ise Aday Adaylığı müracaatları bugün başlıyor ve 12 Kasım'da sona erecek. Ortaya at(tır)ılan isimler arasında Ömer Faruk Ataç ismi Çanakkale’de tutmadı. Ömer Faruk Ataç ismine  sözde Büyükşehir Belediye Başkanı'nın yandaş çevresi  aracılığı ile yıpratma operasyonu çekildi. Çünkü Başkan Merkez İlçe'ye Aday Adayı olmak istiyor. Ama kendisine tavsiyem yavaş gelsin.Kendisi Ankara’da dolaşmaya başladı. Bir kurumun başına getirilirse iyi olacak. Açıkta kalmaması lazım.

Son günlerde Turan medyasında dolaşan bir diğer isim de Eski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı. Kamçı son çıkan kararname ile merkezde Mülkiye Başmüfettişi oldu. Yani merkeze çekildi. 16 kasım’da da emekli olup Çanakkale Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapacakmış. Kamçı Çanakkale’de en uzun süre görev yapan Vali olarak tarihe geçmiş bir isim. Aradan çok uzun yıllar geçti, görev yaptığı dönemde yeni doğanlar şu an genç. Yani 15-20 yıl zaman olarak çok uzun bir süre. Birde bürokrattan siyasetçi olmaz. Takdir elbette Çanakkale kamuoyunun. AK Parti’nin Çanakkale merkezde işi çok zor. Binalı Yıldırım tarzı bir aday olursa kim bilir belki…

CHP’DE BOZCAADA KARMAŞASI

CHP Bozcaada’da mevcut başkan Hakan Can Yılmaz’a karşı parti içinde bir ayak oyunu yapıldığını geçmiş yazımda ele almıştım. Bozcaadada Yahya Göztepe ismini öne atanlar aslında CHP’nin Ada’da sonunu hazırlıyorlar. CHP İçerisine sızmış AK Partililer Yahya Göztepe’nin Başkan Adayı olmasını ve ardından da 5 dönem Belediye Başkanlığı yapmış Mustafa Mutay’ın da AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olmasına sebep olacaklar. Böylelikle kolay lokma olan Yahya Göztepe'ye fark atarak kaybettirecekler 

Hakan Can Yılmaz düşmanlığı CHP’yi Bozcaada’da üzecek.

Zamanında Zor şartlarda Alınan Bozcaada el değiştirmiş olacak 

Bu duruma sebep olmak istemiyorsanız ''CHP yönetimi Ayak oyunlarına Gelmeyin!'' Riske ve Macera aramaya gerek yok..


Göksel ACARAY
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı