Advert
Advert
Advert

TROYA HAZİNELERİ GALASI DEĞİL TURAN’IN ADAY TANITIM LANSMANI

TROYA HAZİNELERİ GALASI DEĞİL TURAN’IN ADAY TANITIM LANSMANI
TROYA HAZİNELERİ GALASI DEĞİL TURAN’IN ADAY TANITIM LANSMANI
Bu içerik 3541 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz günlerde TÜMAD Madencilik ve Kültür Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile çekilen Troya’nın hazineleri asırlık hasret belgeselinin galası İstanbul’da yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı gala programına ilgi yoğundu. Çanakkale‘den de bir grup yandaş medya ve iktidar güdümüne alınmak için çabalanan medya mensubu arkadaşımız TÜMAD’ın desteği ile İstanbul’a götürüldü. Ondan önceki hafta da malum medya mensupları Ankara'da ağırlandı. Yedirilip içirildi. " Yanımızda olursanız Istanbul, Ankara hatta yurt dışına da gezdiririz yanımızda yoksanız sizi tanımıyoruz,yok sayıyoruz iş vermiyoruz, hatta derginizi bile İl binasına sokturmuyoruz.'' Zihniyet bu! Çanakkale basınını ayrıştıran bu tavrı elbette hoş görmüyoruz, kınıyoruz.

Gala programında buraya  kadar her şey normaldi. Ama normal olmayan tek şey AK Parti’nin bütün aday adaylarına eşit mesafedeyim diyen, Bülent Turan’ın özel davetlisi olarak Gala programına katılan Tülay Ömercioğlu ve eşiydi. O gala programında başka aday adayları da vardı fakat onlar gündüz bir başka program için İstanbul’ dalardı. Hadi gelmişken akşamki programa da katılalım demişlerdir kim bilir. Tülay Ömercioğlu ve eşini orada görünce programın gala formatından çıkıp Bülent Turan’ın AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı lansman programını olduğunu düşünmemek elde değildi. Genel Merkezde çok sert tartışmaların yaşandığını biliyoruz. Anketlerde 1. çıkan ismin değil de anketlerde esamesi okunmayan bir karafatmanın aday yapılmak istendiğini duyuyoruz. İktidar partisi Çanakkale’yi egolarına feda ediyor. Sayın Bülent Turan'ın başkan adaylığı dışında diğer gündemi de Meclis Başkanlığı. Bu hafta Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Belediye Başkan Adaylığı açıklanacak ve meclis başkanlığı makamı boşalacak. Ankara'dan bize gelen bilgilere göre bu koltuğun taliplerinden biri de Bülent Turan. Ne diyelim Çanakkale için faydalı olur.

İYİ PARTİ İSTİFALARI

Gün geçmiyor ki İYİ Parti'de ülke genelinde ve şehrimizde istifa haberi duymayalım. Hafta sonu yaklaşık 100 kişilik bir grup daha İYİ Parti'den istifa etti. Türkiye genelinde en iyi oy oranlarından birini Çanakkale’de yakalayan İYİ Parti'nin bu hali içler açısı. Kepez dışında yerel seçimlerde hiçbir gelişme yok. Merkez derseniz hareket yok, İYİ Parti siyaset tarihine gömülmek için adeta gün sayıyor.

MHP ÇANAKKALE’DE NASIL BİR TAVIR ALACAK?

MHP Hafta sonu Devlet Bahçeli önderliğinde Antalya’da toplandı. Bazı şehirlerde aday çıkartmayacağız, ardından herkes kendi yoluna her şehirde aday çıkartacağız diyen Bahçeli, haftasonu 3 Büyükşehir'de aday çıkartmayacağız dedi. Umuyoruz bu son kararıdır. Seçmen bu hususlarda çok karar değiştiren liderlerden çok hoşlanmaz çünkü. Öyle gözüküyor ki Çanakkale’de MHP’nin adayı olacak İl Başkanı Hakan Pınar’ın Belediye Başkan Aday Adaylığı için ismi geçiyor fakat bir diğer formül Merkezde AK Parti’nin adayının desteklenip Kepez’de MHP’nin adayı Engin Kandemir’in desteklenmesi. Merkez’de AK Parti MHP İle ittifak yapsa da merkezde ki çeyrek asırlık CHP İktidarının yıkılması zor gözüküyor. Ayvacık’ta başarılı KOM Şube Polis Müdürü Selçuk Gedik dostumuzun adaylığı kesinleşti. Dürüst çalışkan ve ekip çalışmasına verdiği önem ile tanınan Selçuk Müdür'e başarılar diliyorum.

CHP’DE EĞİLİM YOKLAMASI MERAKLA BEKLENİYOR

CHP ‘de üye bazlı yapılan eğilim yoklamaları son hız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Kepez’de Birol Arslan’ın % 75 ezici üstünlüğü ile sonuçlanan eğilim yoklamasının merkez ayağı haftaya yapılacak. 4 Başkan adayı var; Ülgür Gökhan,Ömer Faruk Mutan, Celal Karakaş ve Necmi Akyalçın. Ülgür Başkanın eğilim yoklamasında ipi göğüsleyeceği kesin gözü ile bakılıyor . Bu sandıktan ne çıkarsa çıksın CHP Geleneğine yakışan birlik olmak ve sandık sonucuna saygı duymaktır.

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Afet Yönetimi Bölümü Forma Giyme Töreni Gerçekleşti
Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Afet Yönetimi Bölümü Forma Giyme Töreni Gerçekleşti
Görme engelliler okulunda, Çikolata Şenliği düzenlendi
Görme engelliler okulunda, Çikolata Şenliği düzenlendi