Advert
Advert
Advert

2018 ‘e VEDA EDERKEN

2018 ‘e VEDA EDERKEN
2018 ‘e VEDA EDERKEN
Bu içerik 4180 kez okundu.
Advert

Yarın itibari ile yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yılın 2018 yılını bize aratmamasını ve 2018’den çok daha güzel bir yıl olmasını dileyerek yazıma başlamak istiyorum. 2019 yılı sadece ülkemize değil, tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirsin. Ben tüm Çanakkaleli hemşehrilerimin yeni yılını tebrik ediyorum.

VALİ ELEŞTİRİLEMEZ Mİ?

Yılın son günlerine Çanakkale Valisi Sn.Orhan Tavlı’nın ziyaretleri damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın valilere ve kaymakamlara vatandaşların hizmetinde olun, talimatı neredeyse her konuşmasında tekrarlanır. Çanakkale Valisi geçtiğimiz hafta bazı medya organlarına ziyarette bulundu. Ziyarette bulunduğu medya organlarından bir tanesi o kadar dikkatimi çekti ki, sanki medya kuruluşunda SGK’lı 15 çalışan varmış gibi adeta yoldan geçen Vali ziyarete gelecek diye çağrılmıştı. Neyse bu kadar kişi çalıştırabiliyorsa demek ki yerel basının durumu çokta kötü değil.

İkinci bir konu ise Çanakkale Valisinin ziyaret ettiği basın kuruluşları tamamen iktidara yakın ve güdümünde olan kuruluşlardı. Çanakkale Valisini her gün Umurbey’deki çiftliğimde ağırlıyorum, Vali ne istersem onu yapıyor, mantı yedirmeye götürüyorum. İktidarın eski Ak Parti İl başkanı benim sayemde görevden alındı, diye sağda solda konuşan sözde medya patronu tarafından hazırlandığını düşündüğüm ziyaret listesi hayal kırıklığıydı. Vali Bey iktidarı eleştirenlere gelmedi çokta önemli değil, gelseydi başımızın üzerine ama gelmediği için de karalar bağlayacak halimiz yok.

Sn. Vali bütün partilerin etkinliklerine ,bütün açılışlara tarafsız katılmalıdır. Yoksa taraf olur ayrıştırıcı olur. Devletin Valisinden, Çanakkale'nin Valisinden kamuoyu bunu beklemektedir.

Sn. Vali'den Mart ayında talep ettiğimiz randevumuz hala cevaplanmadı ki konu da şuydu; Şirketimiz 2018 yılının başlarında Çanakkale’nin en büyük reklam ihalesi olan GESTAŞ’ın gemi ve iskelelerde ki reklam ihalesini yaklaşık 3 milyon lira bedelle kazandı. İhale saçma sapan gerekçeler ile iptal edildi. Aynı zamanda GESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vali Orhan Tavlı’dan randevu isteyerek konuyu izah etmek istedik fakat hala bir cevap alamadık. Teminat ve Teminat Mektubunuzu vermemize rağmen. Şu an ekonomik olarak zor günler geçiren GESTAŞ’ın 3 milyonluk para kazanacağı ihale, iktidarı yazılarımızda eleştirdiğimiz  için iptal edilmişti . Ve ihale o tarihten sonra yine yapılmadı. Yani GESTAŞ 3 MİLYON Lira zarara uğratıldı.

Sayın Vali’ye çağrımız tarafsız olması ve Çanakkale sokaklarında gayrimeşru medya patronu ile dolaşmamasıdır. Bu birliktelikten Çanakkale’deki bütün medya kuruluşları rahatsızdır.  15 Temmuz üzerinden rant sağlamak isteyen ve bu rant talebi eski Ak Parti İl Başkanı tarafından red edilen bu medya patronu şaibeli bir isimdir. Bu konu hakkında içişleri bakanlığına çok sayıda mail gitmiştir ve gitmeye de devam etmektedir. Kentin Valisi tarafsız olmakla mükelleftir. Dostluk arkadaşlık bir yere kadardır ve siz bürokrat olarak tüm kesimlere eşit mesafede durmak zorundasınız.

31 MART VAKASI

Yerel seçimlere 90 gün gibi bir süre kaldı, CHP’de tüm adayları belli olmuşken AK Parti’de ilçe adayları hala belli değil, İYİ Parti ise bazı ilçelerde adaylarını açıkladı. MHP de ise dün itibari ile Türkiye genelindeki  402 belediye başkan adayını daha açıkladı. Çanakkale’den 7 ilçe 7 beldenin de açıklandığı listede sürpriz isimler yok aslında. Kepez’de Engin Kandemir’in yarıştan çekilmesi ile Aday Serkan Ön oldu. Umurbey'de Vekil Adayı Aliye Ertopçu aday olarak belirlendi. Gökçeada da ise Ertan Erdoğan MHP’nin adayı.

MHP Hakan Pınar’ın da dediği gibi Çanakkale’de 23 seçim bölgesinde kendi adayları yarışa giriyor. Merkez ilçede ise 3 ay önce yazdığımız gibi İl Başkanı Hakan Pınar’ın en güçlü aday olduğunu belirtmiştik. Bazı yayın organları bu bilgi yeniymiş gibi geçen hafta son dakika geçtiler ama bizi takip edenler haberleri önceden öğreniyorlar.

Çanakkale Merkez ilçe’de Ülgür Gökhan ile Ayhan Gider arasında geçecek bir seçim bekleniyor. Sayın Gider’in profesyonel bir ekibe projeler hazırlattığını ve yıl başından sonra sahaya ineceğini söyleyebilirim. Ülgür Gökhan ise mevcut başkan olmasının verdiği avantajla zaten sahada.

İlçelerde ise 31 Mart olası sonuçlarını vermiştim. Seneye görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..

 Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA