Advert
Advert
Advert

AK PARTİ’DE ADAYLIK KAVGASI

AK PARTİ’DE ADAYLIK KAVGASI
AK PARTİ’DE ADAYLIK KAVGASI
Bu içerik 4608 kez okundu.
Advert

Son günlerde AK Parti ‘de parti içerisinde derin bir kriz yaşanıyor. Basına yansımayan bu krizin perde arkasında önümüzdeki günlerde açıklanacak olan belediye başkan adayları listesi var. Bize gelen duyumlara göre Çanakkale ile ilgili ilçelerde de sıkıntı yaşanıyor,liste neredeyse her gün değişiyor, tıpkı Çanakkale Belediye Başkan adayı isminin son gün değişikliğe uğradığı gibi. 

 İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında Bülent Turan ne demişti hatırlayalım;

‘’Aday ol kardeşim, isteyen olsun. Bundan çekinmeyin. Ama çantada keklik adaylık bizim tarzımız değil. Çık meydana, pazara git, esnafa git, partiye git bir görelim bakalım, halk ve teşkilat seni kabul ediyor mu bir görelim. Aday açıklandıktan sonra da o aday artık Recep Tayyip Erdoğan’ın adayıdır, AK Parti’nin adayıdır.”

Bu söylemden sonra AK Parti’nin Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak Ayhan Gider açıklandı. Demek ki aday adayı olmadan da aday olarak gösterilebiliyormuşsunuz. Neyse ki Ayhan Gider ismi AK Parti içerisinde rahatsızlık yaratmadı.

Sayın Turan’ın alternatif adayı Tülay Ömercioğlu’ydu. O isim aday olarak açıklansa hem partide hem kentte büyük sıkıntıya yol açacaktı. Ama gel gelelim genel merkezin yaptığı hiçbir bir ankette çıkmayan Ömercioğlu şu an belediye meclisinde yandaş biri tarafından eline verilen kağıtlarla muhalefet yapmaya çalışıyor. AK Parti’nin akıl hocaları geçmişte Sedat Laçiner’e akıl hocalığı yapanlar olmamalıdır. Bundan AK Parti içerisindeki herkes oldukça rahatsızdır. Hapisteki rektör tarafından kurdurulan paravan sitede çakma isimle kente ayar vermeye çalışanlar bugün AK Parti’nin en çok kale aldığı isim oluyorsa bunda bu isme değer veren herkesin suçu vardır.

Biz gelelim konumuza;

AK Parti’de hafta sonu bir gazeteci  tarafından kamuoyuna ilan edilen isimler büyük heyecan yarattı. Öncelikle şunu söylemeliyim Ankara’dan Çanakkale’deki bir gazeteciye liste verilmez, sadece kulis bilgisi gelir. Zaten İl Başkanlığı da ilgili paylaşımların ardından isimler ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve basına yansıyan listelere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Aslında servis edilen liste gerçeğe yakın bir listeydi. Birkaç isim dışında…

Mesela Ayvacık’ta Ünal Başkanı yemek demek Ayvacık’ın kaybedilmesi demekti.Ezine’de Haluk Babaoğlu’nu yemek demek Ezine’yi CHP’ye teslim etmek demekti. Ben iki ilçede de mevcut başkanlar ile devam edileceği kanaatindeyim. Her ne kadar Ezine yılbaşına susuz girse de... Bülent Turan’ın Ezine’de alternatif adayı Güray Yüksel son kol kola girilen pozlardan sonra kafasını iki elinin arasına koyup düşünmeli bence. 

Birde Gökçeada var. Aday olarak ilan edilen Muzaffer Dağlar ismi başarılı bir bürokrat olabilir fakat İlçe başkanının akrabası olması ve sabık danışmanın hemşosu olması ona kaybettiriyor. Eski başkan Yücel Atalay Gökçeada için isabetli bir tercih olacaktır.

Ben aylar önce paylaştığım listeyi tekrar ilginize sunuyorum. Yalnız bana bu liste Ankara’dan gelmedi ha aman yanlış anlamayın birde iki isim olanlar da hala bir karara varılmış değil. 

Yenice:Veysel Acar

Bayramiç: Sadettin Arslan

Eceabat: Adem Ejder

Ayvacık: M.Ünal Şahin

Biga: Bülent Erdoğan

Çan: Abdurrahman Kuzu / Sebahattin Güner

Lapseki: Eyüp Yılmaz

Gelibolu:Bülent Çetin

Gökçeada:Yücel Atalay

Bozcaada: Erdoğan Madak / Mustafa Mutay

Ezine: Haluk Babaoğlu

Beldelerde ise kimin olmaması gerektiğini defalarca köşemden ilettim. Ankara’ya, CİMER’e ve tüm ilgili birimlere elimizdeki kanıtları yolladık. Genel Merkez umuyoruz ki tercihlerinde bunları dikkate alacaktır. Geyikli’de başarılı iş adamı Mevlüt Oruçoğlu’nun ismi garanti gibi kimse boş hayallere kapılmasın.

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, Umurbey’de dertlere derman olacak olan Doktor Erdal Doğan rüzgarı esiyormuş. Eski başkanın başına bela olacak ilk konu da belde de ki 55 adet taksi durağı ve emlakçıların ''dayım'' diye milleti kekleyip satılan araziler olacakmış. Kuşlar söyledi valla.

Kalın sağlıcakla..Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu