Advert
Advert
Advert

CHP’DE YARIM DEMOKRASİ

CHP’DE YARIM DEMOKRASİ
CHP’DE YARIM DEMOKRASİ
Bu içerik 4228 kez okundu.
Advert

Dün CHP’de il genel ve belediye meclis üyeleri için eğilim yoklaması yapıldı. Üyeler kendilerini il genel ve belediye meclisinde temsil edecek olan vekillerini belirlediler. Buraya kadar her şey normal hatta çok demokratik fakat normal olmayan şey ise Genel Merkezin uyguladığı fermuar sistemi.

İl Başkanı Güneşhan’a göre zaten aday adayları bunu bilerek aday oldular. Tek sayıları genel merkezin belirleyecek olması demokrasinin yarım işleyecek olması demek.

Listede ilk sıralara giren isimleri, bayan siyasetçi Rebiye Ünüvar başta olmak üzere kutluyorum. Bu listenin bize 2019 ‘dan sonra yapılacak olan yerel seçimler için bir fotoğraf verdiğini de anımsatmak istiyorum. CHP’de Ülgür Gökhan sonrası Rebiye hanıma emanet diyebilir miyiz?  Siyasette 1 gün bile çok uzun bir süre.

AK PARTİ’DE ADAYLAR 20 OCAKTA AÇIKLANACAK

AK Parti’de ise aday adaylarında gergin bekleyiş sürüyor. Genel Merkez hafta sonu bir çok ilin aday tanıtım programını gerçekleştirdi. Çanakkale ise 20 ocak haftasına kaldı. Yani önümüzdeki Pazar gününe. AK Parti’nin ağır topu genel başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımı ile adaylar tanıtılacak. 

Peki aday tanıtımı Çanakkale için neden o kadar gecikti?

Bu sorunun bir çok ayrı sebebi var. Bunlardan en önemlisi ilçe adayları için genel merkez nezdinde yapılan kavgaların devam etmesi. Bazı ilçelerde %100 mutabakat sağlanmışken bazı ilçelerde ise Vekil-İl Başkanı-İlçe Yönetimlerinin isim üzerinde tam anlaşamaması. Özellikle Ezine, Bozcaada, Çan, Ayvacık konusunda çok keskin fikir ayrılıkları var. Çan’da teşkilat Kuzu haricinde bir aday gelirse teşkilatı kapatırız gideriz diyormuş. Ezine’de Haluk Babaoğlu’nun arkasında oldukça büyük teşkilat desteği var çünkü adam uzun yıllar ilçe başkanlığı yaptı. Yeni yetme ilçe başkanlarına meydanın bırakılmasını kimse istemiyor. Güray Yüksel’in başarısız olduğundan değil ama daha başkanlık için erken olduğundan dolayı teşkilatın eskileri Yüksel ismine mesafeli duruyor. Özellikle Milletvekili adayı eski ilçe başkanı Fırat Akgün’ün Yüksel konusunda duruşu çok sert.

Beldelerde ise kavga devam ediyor. Milletvekilleri uyum içerisinde Ankara mesailerine devam ederken adaylar konusunda fikir birliği içerisinde oldukları bize gelen bilgiler arasında. Fakat özellikle adayların belirlenmesi hususunda rantçı, AKP’li ve dibine kadar çıkara bulaşmış insanlara bu seçimde şans verilmemeli. Bu seçim AK Partinin tarihteki belki de en zor seçimi olacak. Ekonomik koşullar şu an ortada, piyasaya getirilmek istenen hareketle geçici çözümler uygulanmaya çalışılıyor. İnşallah geçici çözümler kalıcı çözümlere sebep olur. Dün gece yarısı Trump’ın attığı twitten de anlaşılacağı gibi ekonomimiz maalesef pamuk ipliğine bağlı.

CHP ADAYININ EŞİNE MOBBİNG

Bana ulaşan bilgilere göre geçen yazımda da yer verdiğim Umurbey ‘in CHP li Belediye Başkan Adayı Erdal Doğan’ın hemşire olan eşinin görev yaptığı yer değiştirilmiş. Daha önce Çanakkale’de yayın yapan bir gazetecinin eşine de yapılan bu uygulama gerçekten mide bulandırıcı. Mert olun ve insanların ekmeği ve huzuru ile oynamayın. Bu yapılan uygulama da İl Sağlık Müdürü ve ona emir veren her kimse derhal istifa etmelidir. İnsanlar iktidar partisi dışında başka partilere de gönül verebilir. Üstelik Aday 13 yıldan fazladır belde de görev yapan bir hekim... Ve siz gidiyorsunuz hekimin hemşire eşinin görev yerini değiştiriyorsunuz. Bu yapılanı esefle kınıyorum.

Bu türlü hareketler her zaman ters tepmiştir bilginize.


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu