Advert
Advert
Advert

KEPEZ'İN ADAM’I

KEPEZ'İN ADAM’I
KEPEZ'İN ADAM’I
Bu içerik 4569 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz haftadan itibaren yerel seçim sürecinde Çanakkale’li hemşehrilerimizin belediye başkan adayları hakkında daha fazla bilgi alması amacıyla başladığım yazı dizisinde bu haftaki ilk isim Kepez’in CHP’li belediye başkan adayı Birol Arslan.

Birol Arslan 1971 Çanakkale doğumludur. Uzun yıllardır Kepez’de ikamet eden Arslan ilk ve orta okulu Kepez’de liseyi de Çanakkale’de tamamlamıştır. Özel sektörde 24 yıl gibi bir süre aynı şirkette yöneticilik yapan Arslan, özel sektördeki bu uzun yıllardır olan başarısı ile siyasette de başarılı bir grafik çizmiştir.

2008 Yılında CHP Kepez belde yöneticisi olarak başladığı siyasi serüveninde 5 yıl belde yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ardından 2013 yılında CHP Kepez belde başkanı olan Arslan 2016  yılında yapılan belde kongresinde yeniden başkan seçilmiştir.

 2013 yılında beri Kepez’de CHP Bayrağını başarı ile dalgalandıran Birol Arslan ilk başarısını 2014 yılı yerel seçimlerinde sağladı. 2014’te Kepez’in CHP’de kalmasını başaran Arslan Cumhurbaşkanlığı seçimleri,7 Haziran Genel seçimi,1 Kasım Genel Seçimi ve 16 Nisan referandumunda aldığı başarılı oylar ile adından söz ettirmeyi başardı. 

KİMSENİN ADAMI DEĞİL KEPEZİN ADAMI ARSLAN

Kepez belde örgütünün başındaki isim olarak çok sayıda başarıya imza atan Arslan’ın ismi hiçbir zaman usulsüzlük vb. iddialar ile gündeme gelmedi. Bazı art niyetlilerin ,çalıştığı şirketten ötürü Çanakkale Belediye Başkanı  Ülgür Gökhan’ın adamı olarak yaftaladığı Birol Arslan hiçbir zaman bu laftaya kulak bile asmadı. Bu çirkin söylemi yayanlara dönüp yazıklar olsun bile demedi. Birol Arslan Ülgür Gökhan’ın adamı değil Kepez beldesinin adamı olduğu olduğunu izlediği uzlaştırıcı siyaset tarzı  ve örgütü ile aldığı başarılı sonuçlar ile bir çok kere kanıtladı.

Birol Arslan CHP’nin 18 Kasım tarihinde Kepez’de bulunan 745 üyesinin katılımı ile yaptığı ön seçimde Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın adamı Erhan Bektaş’a karşı adeta sandıkları patlatarak 544 üyenin oyunu alarak sandıktan 1.çıktı ve CHP’nin Kepez Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi. Ön seçimde Mutan’ın adamı mimar Erhan Bektaş 161 oy, diğer aday Ali Aygün ise 39 oy aldı.Merdivenin tüm basamaklarını teker teker çıkan başarılı siyasetçi Birol Arslan Kepez’de herkes tarafından sevilen ve kimse ile derdi olmayan bir isim. Seçim kampanyasına Yeni Nefes Yeni Kepez sloganı ile start veren Arslan mevcut belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’dan bayrağı devir alacak isim olarak gözüküyor. 

Uzun yıllardır Kepez’de siyaset yapan projeleri ve mütevazı kişiliği ile Kepezlilerin gönlünde taht kuran başkan adayı Birol Arslan rehavete kapılmasın ama elime ulaşan anket sonuçlarına göre en yakın rakibine en az iki kat oy fark atıyor. Türkiye’nin en büyük beldesi olan Kepez’e de zaten temiz şaibesiz bir isim yakışacaktır. 

KEPEZ’DE GÖKHAN BAYRAM VAKASI

Yerel seçim sürecinde aslında sadece başkan adaylarını işleyeceğimi iletmiştim ama geçen hafta Çarşamba gününe kadar Gökhan Bayram’da Kepez’in İYİ Parti belediye başkan adayıydı. Çarşamba günü diyorum çünkü Akademisyen Gökhan Bayram’ın İYİ Parti adaylığı konusu geçtiğimiz hafta Çarşamba günü itibari ile kapanmış oldu. Ankara’da sağlam kaynakların bize ulaştırdığı bilgilere göre Çarşamba günü iki liderin yaptığı görüşmede İYİ Parti Kepez’de CHP Adayını destekleyecek Gökçeada da ise İYİ Parti adayı desteklenecekti. Bu bilgi bize Çarşamba günü ulaşsa da Ankara’ya daha önceden gidip Ankara’da kulis yapan Gökhan Bayram'a bu konu Cuma günü iletilmiş oldu ve İYİ Parti Kepez adayını çekti. Yani Gökhan Bayram Kullanıldı. Kendi partisinin kirli pazarlığına kurban edildi.Hatta hiç bir şeyden haberi olmadan bizleri de adaylığı kapsamında bir çok kez ziyaret eden Gökhan Bayram’a şu an için belediye başkan adaylığı kararı için erken olduğunu ve siyasete şu anda girmemesi gerektiğini tavsiye etmiştim. Hatta Kurucu Başkanları ilçe ve istifa eden il yönetimini dinlemesi bilgi alışverişi yapması gerektiğini söyledim Fakat siyasetin büyüsüne kapılan Bayram bizi dinlemedi ve siyaset macerası başlamadan bitmiş oldu. Siyasetin dernekçiliğe benzemediğini hoş olmayan bir tecrübe ile öğrenen Bayram’a şimdi ki tavsiyem de Pazartesi günü vereceği kararda siyaseti bir süre derin dondurucuya koyarak üniversiteye geri dönmesidir. Bayram’ın başka partiden veya Bağımsız aday olması kendi siyasi geleceği için intihar olacaktır. Bana gelen anket sonuçlarına göre yaptığı çalışmalar neticesinde Bayram’ın Kepez’deki oyu sadece %14-15 bandındadır. 

Kalın sağlıcakla..


Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu