Advert
Advert
Advert

GÖKÇEADA’DA OLAĞANÜSTÜ ŞEYLER OLUYOR

GÖKÇEADA’DA OLAĞANÜSTÜ ŞEYLER OLUYOR
GÖKÇEADA’DA OLAĞANÜSTÜ ŞEYLER OLUYOR
Bu içerik 4253 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’da yerel seçim Çanakkale merkezden daha hızlı yaşanıyor desem yeridir.

Bu yazımda Gökçeada mevcut belediye başkanı ve yeni dönemde de İYİ Parti-CHP Millet ittifakının adayı Ünal Çetin’i ele alacağım.

10 Nisan 1972 Çanakkale Ezine doğumlu olan Ünal Çetin İlk öğrenimini Ezine’de orta ve lise öğrenimini ise babasının memuriyeti sebebiyle Gökçeada’da tamamladı.

Yükseköğrenimini Bursa’da tamamlayan Çetin İlk görev yeri Bitlis’in ardından Gökçeada’ya atanarak uzun yıllar Gökçeada’da görev yaptı.

Gökçeadalıların Hoca olarak hitap ettiği Ünal Çetin çok kibar ve naif bir insan olarak tanınmaktadır.

2014 Mahalli idareleri seçiminde MHP’den Gökçeada belediye başkanı seçilen Ünal Çetin geçtiğimiz 5 yılda Gökçeada’da çok güzel işlere imza attı. 2017’de MHP’den istifa edip İYİ Partiye geçen Ünal Çetin partisinin Çanakkale’deki tek belediye başkanı olarak görev yapıyor.

Görev süresi boyunca Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’da sessiz sedası bir çok projeyi hayata geçiren Çetin yaptığı şeylerin de reklamını yapmayı pek sevmez. Onu yakından tanıyanlar çok iyi bilir Gökçeada için yaptığı yatırımların tamamı için bunlar zaten benim asli görevim bunun reklamı olmaz dediğine şahittir.

Peki 5 yılda Ünal Başkan Gökçeada’da ne mi yaptı hadi şöyle bir göz atalım;

Feribottan inen herkesin kullandığı Cumhuriyet meydanı ve bağlantı yollarını İMC usulü ile yeniledi

Belediyeye bağlı değirmen kafe ve düğün salonunu yaparak belediyenin gelirlerini arttırdı.

Gökçeada için çok önem taşıyan su konusu için çok sayıda çeşme yaptırıp eskileri onardı.

Yeryüzü pazarı adlı projesi ile adalıların ürettikleri ürünleri turistlere satması amacıyla çok güzel bir rekreasyon alanı inşa etti.

Hayvan dostu bir başkan olarak bilinen Ünal başkan kedi ve köpekler için barınaklar yaptırdı.

Sosyal konut projelerinin adada da olmasının önünü açarak düşük gelirli adalıların ev sahibi olmasının önünü açtı.

Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun ada’da eğitim ve öğretime başlaması için bir çok bürokratik kolaylık sağladı.

Sosyal market sistemini adaya kurarak ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünün gülmesine sebep oldu.

Tüm bu projelerin yanında her zaman halkın içinde ve halkın arasında olan Ünal başkan kendisi ile görüşmek isteyen kim varsa mutlaka temas sağladı. Gökçeadalılar çok iyi bilir kahvede oturan vatandaşlar hadi kalk hocayı ziyaret edelim dediklerinde randevusuz bir şekilde Ünal başkanla görüşebildiler.

İşte tüm bunlar Ünal Başkan ada için çok önemli bir kişilik haline getirdi. Gökçeada’da seçim AK Parti ile CHP-İYİ Parti ittifakı arasında geçecek gibi duruyor. Ünal Başkan ada’da yine favori,yine Başkan

UMURBEY DOSYASI AÇILMAYA BAŞLANDI

AK Partinin Umurbey belediye başkanını tekrar aday göstermemesinin ardından yazılarımızda da belirttiğimiz üzere Umurbey’de bir çok usulsüzlüğü ortaya çıkmaya başladı. Şu anda Umurbey'e müfettiş gönderileceği ve başkanın geçmişte yaptıklarını  şimdiden sorgulanmaya başlanacağı AK Parti’de büyük kriz yaratmış durumda. Umurbey belediyesinde çalışan bir personel tarafından kurulan yerel haber sitesi tarafından bazı adaylara kumpas kurulduğu iddiası gündemde. Ha birde Belediye tarafından işletilen Petrolün müdürü de şu aralar uyuyamıyormuş. Umurbey dosyasını özel bir yazımda ele alacağım.

Kalın sağlıcakla..


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu