Advert
Advert
Advert

Başkan Kuzu’dan Girişimci Kadınlara Tam Destek

Başkan Kuzu’dan Girişimci Kadınlara Tam Destek
Başkan Kuzu’dan Girişimci Kadınlara Tam Destek
Bu içerik 642 kez okundu.
Advert

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, ilçede bulunan kadın esnaflarla istişare toplantısında bir araya geldi.

Çan Belediyesi Nadir Pazarbaşı Düğün Salonunda gerçekleşen istişare toplantısına Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ve Çanlı kadın esnaflar katıldı.

Çan Belediyesi olarak ilçedeki girişimci kadınlara destek olduklarını vurgulayan Başkan Kuzu:“ Girişimci kadınlarımıza ekonomi, KOSGEB gibi birçok konuda destek veriyoruz. Ancak verdiğimiz desteğin en güzel örneği Üretici Kadınlar Pazarı. Evinde el işi, göz nuru ürünlerini yapan kadınlarımız kurduğumuz Üretici Kadınlar Pazarı’nda ürünlerini sergileyip ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar” dedi.

Çan’ın alt ve üst yapı gibi kronik sorunlarının çözüldüğünü vurgulan Kuzu, Çan’da OSB’nin faaliyete geçmesiyle birlikte özellikler gençlere yönelik istihdamın çoğalacağını özetledi.

2014 yılı yerel seçimlerinde OSB vaadinde bulunduklarında Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün dillendirilmediğini belirten Kuzu: “ Şimdi 1915 Çanakkale Köprüsü ve Çanı'mızdan geçecek otoyol bölgesine kuracağımız Organize Sanayi Bölgesi ile Çan'ımız yıllardır beklediği hareketliliğe kavuşmuş olacak. İzmir gibi önemli bir ihracat limanına ulaşım yolumuz kısalacak ve OSB sayesinde gerek Çan'ımız gerekse de köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız önemli bir istihdam olanağı kazanmış olacak” dedi.

Başkan Kuzu, konuşmasının ardından kadın esnaflarla karşılık fikir alışverişinde bulundu. Kadın esnafların herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını soran Başkan Kuzu,  kadın esnafların yanında olduğunu dile getirdi.Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu