Advert
Advert
Advert

KEPEZ’DE HER FORMÜLÜN İÇİNDEKİ MUTAN GERÇEĞİ

KEPEZ’DE HER FORMÜLÜN İÇİNDEKİ MUTAN GERÇEĞİ
KEPEZ’DE HER FORMÜLÜN İÇİNDEKİ MUTAN GERÇEĞİ
Bu içerik 4966 kez okundu.
Advert

Çanakkale Merkez'e bağlı Kepez beldesi Türkiye’nin en büyük beldesi olma özelliği ile tüm gözlerin çevrili olduğu bir belde.

Beldenin ilçe olması ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Turan’ın başlattığı tartışmaya her kesimden destek geldi. Hatta Kepez’in bir çok noktasında bu yönde pankart ve imza çalışması başlatıldı. AK Parti, CHP ve MHP bu konuda tam bir mutabakata vardı. Olay ne durumda çok bilmiyoruz. Konu ile ilgili olarak yakın zamanda Grup Başkanvekili Sayın Turan ile bir görüşme yapıp son durum hakkında bilgi alıp sizlerle paylaşacağım.

Kepez’in ilçe olması elbette ki her anlamda Kepez’in ve Kepez’lilerin lehine olan bir durumdur. Bizde güzel ve şirin beldemiz Kepez’in ilçe olmasını tam manada destekliyoruz.

Kepez’i uzun süredir başarılı ve çalışkan başkan kadim dostumuz Ömer Faruk Mutan yönetmektedir.Aslen Konya Argıthanlı olan Mutan geçtiğimiz günlerde de belediye başkanları toplantısı için gittiği için Konya’da Argıthanı ziyaret ederek memleketi ile bağını koparmadığını göstermiştir. Halkçı başkan Mutan 1999-2004 yılları arasında DSP’den Kepez belediye başkanlığı yapmış, ardından bir dönemlik aradan sonra 2009 ‘da bu kez CHP’den Kepez’e belediye başkanı olmuştur.

Kendisi Kepezliler tarafından çok sevilen bir insan olup halkçı tanımının birebir uyduğu başkanların başında gelmektedir. Neden mi halkçı?

Halkçı olmak halka hizmet etmek demektir. Sayın Mutan 2009 yılında seçildiğinde ilk icraatı olarak başkanlık makamının kapısını kaldırtarak makamı halka açmıştır. Önceki dönemki AK Partili belediye başkanının özellikle son dönemlerdeki tutumuna yönelik bu davranış halkta karşılık bulmuş ve sayın Mutan’ın takdir edilmesine sebep olmuştur. 

Mutan’ın geçtiğimiz 9 yılda Kepez’e yaptıklarına Kepez’de yaşayanlar ve Çanakkale halkı da bir anlamda şahit olmuşlardır. Çanakkale ve Kepez birbirinden ayrılmaz et ve tırnak parçası gibi olduğu için Çanakkale’de yaşayan halkta Kepez’den hizmet almaktadır. Önümüzdeki günlerde Kepez’de yapılacak olan ‘‘Umut Kongresi’ne’’ CHP ve bir dizi açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacak olması da Mutan’ın Genel Merkez nezdinde ki ağırlığını da göstermektedir.

Bataklık olan yerlere halk plajları yapması ve uygun ücretlerle Kepezlilerin hizmetine sunması, Bölgenin en büyük Aquaparkının Kepez’e yapılması için çabaları,çevre düzenlemeleri,rekreasyon alanları, park ve bahçe sayısında ki artış aslında Kepez Belediye başkanı Sayın Mutan’ın Kepezde yaşattığı değişimlere en somut örneklerdir.Kendisi her doğum ve ölümde Kepezlileri yalnız bırakmayarak mutlaka ya kendisi ya da ekibinden birileri Kepez halkının yanında olmuştur. 

Tüm bu doneleri topladığımızda Kepez’de CHP ,AK Parti, MHP ve İyi Partinin kurgulayacağı her formülde Ömer Faruk Mutan gerçeğini baz alarak Kepez’de bir hesap yapmaları realist bir yaklaşım olacaktır. Sayın Mutan’ın siyasette ‘Ceketini Koysa Kazanır’ tabirine Kepez beldesi çok fazla uymaktadır. Ömer Faruk Mutan önümüzdeki dönem siyasi hayati için ne düşünür onu bilemiyoruz ama ister ben Kepez’de devam edeceğim desin ister Milletvekili adayı olacağım desin Kepez’de yapılan hesaplarda Mutan’ı ve ceketini yok saymak büyük bir siyasi hata olacaktır.

İktidar partisi olan AK Partinin Kepez’de çıkaracağı aday konusunda eski Başkan İsmail Yaşar Oğuz’un Kepez ile ilgili planları olduğu aşikar fakat belde başkanı ile anlaşmazlık yaşadıkları ortada, mevcut belde başkanının da hakkında çıkan bazı iddialar ile ilgili olarak İl Başkanının ilk icraatı olarak görevden alınacağı ve Kepez’de de bir yenilenme yaşanacağı parti kulislerinde yüksek sesle konuşuluyor.

Hangi parti olursa olsun Kepez’de kazanılmak isteniyorsa aday ya Ömer Faruk Mutan'dır ya da onun ceketidir. Bunun dışındaki seçenekler çok ta reel seçenekler değildir. Sayın Mutan hizmetleri ile hem Kepez’de hem Kepezliler de büyük bir sevgiye sebep olmuştur.

Kalın sağlıcakla ..


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı