Advert
Advert
Advert

ÖDÜLLÜ BELEDİYE BAŞKANI

ÖDÜLLÜ BELEDİYE BAŞKANI
ÖDÜLLÜ BELEDİYE BAŞKANI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2910 kez okundu.
Advert

Karabiga, deniz yolu ile yük ve yolcu taşımacılığına, yat turizmi ile balık üreme yatakları konumuna oldukça uygundur. Beldenin bugünkü ekonomik faaliyetleri başlıca çiftçilik, balıkçılık, hayvancılık ve sanayidir. Uluslararası Limana sahip olan Belde yolcu, kamyon ve yük taşımacılığı yönünden cazibe merkezidir.

Karabiga Belediyesi tarafından her yıl Temmuz ayında üç gün süren Priapos Deniz Festivali düzenlenmektedir. Festivale her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir.

Karabiga Belediye Başkanlığı görevini 2009 yılından beri Muzaffer Karataş başarıyla icra etmektedir. Karataş Başkanlığı süresince; beldenin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Kadınlar Hamamı plajına mavi bayrak verilmesini sağladı. Bunun için gerekli olan en önemli kriterleri yerine getirmek için çalışan Karataş, bölgeye bir atık su arıtma tesiside kazandırdı. 

Yine aynı bölgede yürüyüş yolları,bisiklet yolları, yeşil alanlar ve günü birlik gelen misafirler için cafeterya alanları yapıldı.  Bu çalışmaların sonucunda Karabiga Belediyesi Marmara Belediyeler Birliği, SODEM gibi pek çok kuruluş tarafından ödüllendirildi.

Turzim ve konaklama alanında da yeniliklere imza atan Karabiga Belediyesi tarafından halkın ve beldeye gelen misafirlerin sosyal ve ferah bir alanda vakit geçirebilmeleri için iki adet otel ve Şehit İsmail Özkan Parkı Sosyal Tesisleri projeler hayata geçirildi.

Sürekli artan nüfusla birlikte gelişen Karabiga 'da yeni imar planıyla birlikte  alt yapı çalışmalarına hız kazandırıldı. 

Bunların yanı sıra Muzaffer Karataş döneminde ;

kapalı pazar yeri, hizmet garajı, cumhuriyet meydanı, alaattin anahtarcı parkı, yeni çevre düzenlemeleri  projeleri hayata geçirildi.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu