Advert
Advert
Advert

PİYASALARIN ATEŞİ NASIL DİNECEK?

PİYASALARIN ATEŞİ NASIL DİNECEK?
PİYASALARIN ATEŞİ NASIL DİNECEK?
Bu içerik 7148 kez okundu.
Advert

Son günlerde piyasalarda yaşanan gelişmelere hepiniz şahitlik ediyorsunuz. Amerikan dolarının Türk Lirası karşısında olağanüstü hareketliliği ülkede yaşayan herkesi tedirgin etmeye yetti. Konunun Türkiye devletinin elinde bulunan Amerikalı rahip meselesinden ibaret olmadığını sokakta peçete satan Mehmet amca biliyor.

Peki piyasalardaki bu sıra dışı hareketlilik nasıl geçecek?

Öncelikle Sayın Erdoğan’ın söylemlerini yumuşatmasında fayda görüyorum. Dikkat ederseniz kur Erdoğan’ın konuşmaları esnasında ve sonrasında önlenemez bir biçimde artıyor. Rahip Brunson teslim edilsin demiyoruz ama Türk yasalarına göre yargılanıp cezası neyse onu çeksin. Fakat kafa tuttuğumuz Amerika ve karşımızda normal bir lider yok. Unutulmamalıdır ki Dünya’da karşılıksız basılan tek para birimi Amerikan Doları ve Dünyanın süper gücü Amerika. Hükümet ve Merkez Bankamız önlemleri hızlı bir şekilde alıp hayata geçiriyor fakat vatandaş olarak bizlerinde üzerine düşen sorumluluklar var. Özellikle sosyal medyada kriz çığırtkanlığı yapmak, kaynağı belirsiz bilgi ve belgeleri yaymak ülkemizi daha da zor günlere götürür. Unutulmamalıdır ki bu memleket hepimizin.

AK PARTİ’DE BÜYÜK KONGREDEN NE BEKLENİYOR?

İktidar partisi bu hafta sonu büyük kongreye gidiyor. Recep Tayyip Erdoğan büyük kongrede güven tazeleyerek yoluna devam edecek. Fakat ekonomik gelişmelerden dolayı kongrede gölgede kalmış durumda. AK Partide mesaj net ;

işini iyi yapamayan görevden el çektirilecek. Belediye başkanları ile ilgili olarak Erdoğan’ın önünde çok önemli anketler var. Çanakkale’de belediye başkanlarının yarısından fazlasının değişeceğinin bilgisini aldık. Çalışan hak eden kalacak, işini ranta döken arazi taksi durağı işine giren gidecek. Mesaj net. Siz ne kadar dünya starı getirseniz de getirin artılar eksileri silmiyor.

ÇANAKKALE MERKEZDE AK PARTİNİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM?

Öncelikle kulislerde bir çok isim dolaştığını, bir çok kişinin niyetinin olduğunu biliyoruz bu isimler arasında Mustafa Bayar, Erdener Can, Tülay Ömercioğlu, Gültekin Yıldız,Abdurrahman Kuzu, Ünal Şahin ,Ayhan Gider var. Genel Merkezin merkezden aday tercih edeceği ve adayın da geniş bir mutabakat sonucu açıklanacağını görüşünde olduğunu biliyoruz. Erdener Can isminin ise son günlerde ön plana çıktığı ve geçmişten gelen siyasi birikimi ile mutabakat konusunda sıkıntı yaşanmayacağı konuşuluyor.Sayın Can il başkanlığı gibi AK Parti’de çok önemli görevi icra etmiş ve Bülent Turan ile ilk çalışan il başkanı olmuştur. Yerel seçimlerde CHP’nin alacağı pozisyonda çok önemli. Başkan Ülgür Gökhan adayım dediği an tüm partiler için Çanakkale’de yerel seçimler bitmiş olacaktır.

CHP VE İYİ PARTİDE KONGRE SÜRECİ

CHP’de kongre defterinin kapandığını ve partinin artık yerel seçimlere odaklandığı görüşü hakim. İnce ve ekibi yeterli sayıda imza toplayamadılar ve bu bakımdan ilk raund kaybedildi. Kılıçdaroğlu’nun koltuğu hala diken üstünde duruyor ve bu yerel seçimlere de yansıyacak gibi duruyor. Muhalif yanin  Syn İncenin ekibinden olan Belediye başkanlarının

Nasıl bir yol izleyeceğinide merak ediliyor.

İYİ Parti’de ise olağanüstü kongre yapıldı ve Akşener yeniden başkan seçildi. Kendi oyu partisinin oyundan az olan Akşener’in 2. dönemi de resmen başlamış oldu. İYİ Parti tam bir kara kutu. Tüm teşkilatların silkelenip kendine gelmesi lazım. Mecliste milletvekilleri ve gurubu olan partinin kısır çatışmalara girmesi sadece kendine zarar verir.

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı
ÇOMÜ Öğrenci Konseyi, 92 Üniversite Başkanına Ev Sahipliği Yaptı