Advert
Advert
Advert

Celal Karakaş'ın Adaylık Açıklaması

Celal Karakaş'ın Adaylık Açıklaması
Celal Karakaş'ın Adaylık Açıklaması
Bu içerik 1627 kez okundu.
Advert

    Bugün CHP İl Binası önüne gelerek adaylık açıklamasında bulunan Celal Karakaş’a destek olmak amacıyla çok sayıda partili, delegeler, Çanakkale Eski milletvekili Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder ve belediye başkanları katıldılar. Celal Karakaş’ın CHP Merkez İlçe Başkanlığı adaylık açıklamasında yaptığı konuşmada; “değerli partililerimiz ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Dört bir taraftan kuşatıldı, Cumhuriyet değerleri üzerinde baskı var. Terör günlük yaşamın sıradan bir parçası haline geldi. 6 milyon göçmenle adeta bir mülteci ülkesi olduk ve yavaş yavaş her gün orta doğu bataklığına doğru sürüklenmekteyiz. Bu şartlarda bizler dört seçim geçirdik; cumhurbaşkanlığı, yerel seçim ve iki de genel seçim. Tüm bu seçimler sürecinde toplumumuz kamplara ayrıldık, görüşler ayrıldı, birbirimizle görüşmemeye başladık., ruhlarımız ayrıldı.

Celal Karakaş'ın açıklamasında ;''Bugün CHP il Çok kıymetli Çanakkale’liler, partimizin değerli mensupları, siz kıymetli basın.. Bugün; sizlere hizmet etmek, siyasi tecrübemi, Çanakkale’ye hizmet aşkımı bir üst makama taşımak için Çanakkale Belediye başkanlığı aday adaylığı resmi başvurumu yapmak üzere karşınızdayım. Bugün burada benimle birlikte olan siz siyasi yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben de aynı şekilde demokrasinin olmazsa olmazı sandık diyorum, ön seçim diyorum. Çanakkale Belediye Başkanı’nı seçerken, oy kullanacak CHP’li üyelerin aynı zamanda CHP’nin adayını da belirlemek isteyeceklerini ve buna hakları olduğunu düşünüyorum. Çanakkale Belediye Başkanlığı arzum, doğup büyüdüğüm, sokaklarında çocukluğumu geçirdiğim, 22 yıldır Ortopedi Uzmanı olarak çalıştığım şehrime hizmet etmek, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde, partili partisiz herkesi kucaklayan bir anlayıştan gelmektedir. Hedefim, büyüyen Çanakkale’mizi alt yapı, üst yapı yatırımları tamamlanmış, yarının planlaması yapılmış, Avrupa’ya açılan bir kültür başkenti yapmaktır.


    Çanakkale bu anlamda tarih, kültür, doğa zenginliği açısından her türlü imkana sahiptir. Ülkemizin en aydın insanlarından oluşan Çanakkale halkı, bir kültür başkentinde yaşamayı fazlasıyla hak etmektedir. En önemli eksiklerimizden olan uluslararası standartlarda bir kongre merkezini ve turizm yatırımlarını yaparak, iş bulmak adına başka şehirlere giden gençlerimize iş alanı yaratmak, aynı zamanda turizm etkinliğini 365 güne yaymak ve Çanakkale’nin turizm ve kongreler şehri olması en önemli hedeflerimden olacaktır. 50.000’in üzerinde üniversite öğrencisi olmak üzere 70.000’lere ulaşan genç nüfusu ile Çanakkale’nin aynı zamanda çağdaş üniversiteler kenti olması yolunda çaba sarf edeceğim.

   Gerçek anlamda bisiklet yolları, tramvay ve deniz ulaşımı dahil çağdaş toplu taşımacılık sağlayarak, yeşil alanları arttırarak halkın günlük yaşamını kolay ve keyifli hale getirmek önceliklerimden biri olacaktır. Özellikle çocuk, genç ve kadın kenti olma konusunda atılan adımları büyüteceğim. Her türlü çevre kirliliğine ve şehrimizin aşırı beton tehlikesine karşı dimdik durmak en önemli hassasiyetlerimden olacaktır. Ülkemizin en zengin sulanabilir arazilerinin bulunduğu şehrimizde, modern tarım ve hayvancılıkta katma değer yaratılması belediye olarak önceliklerimizden olacaktır. 10 yıllık Belediye Meclis Üyeliğim boyunca gösterdiğim performans ve özen, bu kenti yönetmek adına bana gereken Çanakkale Belediye Başkan adaylığı cesaretini vermiştir. Yaşamım boyunca yaptığım gibi gülen yüzümle, sıcak dokunuşumla, şehrin yaşlısını gencini kucaklayarak bu kenti yöneteceğime inanıyorum. Işığım, Mustafa Kemal ‘in ışığı olacaktır. Hepimize, Çanakkale’mize hayırlı olsun. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA