Advert
Advert
Advert

BAYRAMİÇ MEHMET AKİF ERSOY EVİ'NE ZİYARETÇİ AKINI

BAYRAMİÇ MEHMET AKİF ERSOY EVİ'NE ZİYARETÇİ AKINI
BAYRAMİÇ MEHMET AKİF ERSOY EVİ'NE ZİYARETÇİ AKINI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 3428 kez okundu.
Advert

Bayramiç Belediyesi ve İçdaç Grubu ortak çalışmasıyla birlikte geçtiğmiz yıl açılan, Mehmet Akif Ersoy’un doğup büyüdüğü evin aslına uygun olarak yapılan, Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi, açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğruyor.

O DÖNEMLERİ GÜNÜMÜZE TAŞIYOR 

Mehmet Akif Ersoy Evi’nde ise toplamda beş odadan oluşuyor.Restorasyondan sonra yapılan iç mekân tasarımla ve dekorasyonu ile o dönemin sosyal ve kültürel yapısını da ortaya koyuyor. Anne ve babasının da heykellerinin bulunduğu müze, gerçek bir evi andırıyor.   Müze evinde, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili birçok bilgi sergileniyor. Yazdığı kitapların da sergilendiği müze evinde, heykeller ile o dönem canlandırılıyor. Müze Evi’nde sadece, Milli Şairin hayatına değil, o dönemlerin aile yapısına ilişkin bilgiler de vatandaşlara sunuluyor.Mehmet Akif Ersoy’unda orijinaline yakın olarak yapılan heykeli, müzeyi gezenleri etkiliyor.

“ZİYARETÇİ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ” 

Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan turizm açısından Bayramiç’e yeni bir katkı yaptığını belirterek, herkesi Bayramiç’i ve Mehmet Akif Ersoy’un Evi’ni görmeye davet etti.   Arslan, “Restorasyonunu tamamlayarak ziyarete açtığımız Mehmet Akif Ersoy’un evi turizm açısından bizim için çok önemli.  Mehmet Akif Ersoy, Bayramiçlidir. Bayramiç’te doğmuştur.  Bayramiç’te çocukluğunun büyük bir bölümü geçmiştir.  Babası da burada görev yapmıştır daha sonra buradan İstanbul Fatih’e göç etmişlerdir.  Ama Mehmet Akif Ersoy Bayramiçlidir.  Biz de yaşadığı evi restore ettik, bitirdik en sonunda da Başbakanımız ile beraber açılışını gerçekleştirdik. Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı evi de Babasının görev yaptığı camiyi de onun oynadığı sokakları da tüm vatandaşlarımızı gezmeye ve görmeye davet ediyorum” dedi. Mehmet Akif Ersoy’un Evi’ni ziyaret eden kişi sayısını söyleyen Arslan, “Son 6 ayda biz daha reklam, tanıtım, sunum gerçekleştirmemize rağmen,  Milli Şair’in evini ziyaret edenlerin sayısı 10 bini geçti.  Hedefimiz Türkiye’yi Bayramiç’e getirmek.  Türkiye’nin Bayramiç’i, Mehmet Akif Ersoy’un doğduğu evi,  oynadığı sokakları, babasının görev yaptığı yerleri, çocukluğunun geçtiği yeri görsünler istiyoruz” şeklinde konuştu.


BAYRAMİÇ MEHMET AKİF ERSOY EVİ TANITIM FİLMİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu