Advert
Advert
Advert

LAPSEKİ’DE GANİ EKİM GERÇEĞİ

LAPSEKİ’DE GANİ EKİM GERÇEĞİ
LAPSEKİ’DE GANİ EKİM GERÇEĞİ
Bu içerik 4347 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlere 40 günden kısa bir süre kala siyaset meydanı ısınıyor. Çanakkale şehir merkezine en yakın ilçe olarak dikkat çeken Lapseki bu seçim sonucunun da merakla beklendiği ilçelerin başında geliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın memleketi olan Lapseki’de 16 Nisan referandumunda da çok ilginç bir sonuç ile karşılaşılmış, Çanakkale’nin genelinde 11 ilçeden 9'undaki gibi Lapseki’de de hayır kararı çıkmıştı.

Bu seçimlerde ise mevcut Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın karşısında Millet İttifakı adayı eski başkan Gani Ekim var. Çanakkale’de Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Eski Başbakan Yardımcısı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersürmer’in de danışmanlığını uzun yıllar yapan Gani Ekim çok başarılı bir seçim kampanyası yürütüyor. Lapseki’de ki seçmenlere bire bir dokunan çalışmalar yapan Gani Ekim Lapseki'deki başkanlık döneminde de çok başarılı çalışmalara imza attı.

2014 yereL seçimlerinde MHP’nin adayı olarak 118 oy ile AK Partili rakibi Eyüp Yılmaz’a seçim kaybeden Gani Ekim, İTÜ İnşaat mühendisliği mezunu. Geçtiğimiz gün ekibini de açıklayan millet ittifakının Lapseki adayı Gani Ekim mevcut başkan Eyüp Yılmaz’ı bu seçimlerde çok zorlayacak. Seçimler yine 100-200 oy farkla alınacak ve seçimi kimin alacağı seçim akşamı belli olacak. Yani şimdiden bu seçimi Eyüp Yılmaz alır veya Gani Ekim alır demek oldukça zor. Lapseki’de Eyüp Başkanı bu dönem takdir eden kadar eleştiren de çok. Lapseki Hizmet Grupları Şirketi'nin ve özellikle de Lapseki Beton'un batması ve başka şirkete satılması ilçede tepki ile karşılandı. İki adaya da yerel seçimde başarılar diliyorum.

LAPSEKİ’DE HALİL ÖZER ETKİSİ

Lapseki’de dikkate alınması gereken ve eğer Eyüp Yılmaz başarılı bir sonuç alacaksa bu başarının arkasında ki en önemli etkenlerden birisi genç İlçe Başkanı Halil Özer. Gençlik Kolları Başkanlığı'ndan bu yana partiye uzun yıllardır hizmet eden Özer Lapseki’de çok seviliyor. Ailesinin özellikle ilçede çok sayıda yatırımı bulunması ve çok sayıda kişiye istihdam sağlaması Halil Özer’i ilçede en popüler isimlerden biri yapmış durumda. İsmi bu dönem Belediye Başkan Adaylığı içinde geçen genç başkan il genel meclis üyesi 1.sıra adayı olarak listede yerini aldı. İlçe başkanıyken ilçesi için oldukça başarılı işlere imza atan Halil Özer İl Genel Meclisi'nde de yeni başarılara imza atıp 2024 seçimlerinde Lapseki Belediye Başkanı olursa kimse şaşırmasın.

CUMHUR İTTİFAKININ ÇANAKKALE LİSTELERİ

Geçtiğimiz haftaya Cumhur İttifakı AK Parti Başkan Adayı Ayhan Gider’in İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi listesi damgasını vurdu. 2-3 ay önceden beri yazılarımıza dile getirdiğimiz proje Belediye Başkan Adayı Ömercioğlu dediğimiz gibi İl Genel 1'e koyularak teselli ikramiyesini aldı.

MHP’li isimlere seçilecek sıralarda yer verilen listede, sansasyon yaratan isim önceki dönem İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın listede olmamasıydı. Bizzat Ayhan Gider tarafından Belediye Meclisi üyeliği teklif edilen Karadağ’ın listede olmamasına tüm kesimler şaşırdı. Bazı paralı gazetecilerin ''halkta karşılığı yok diye listeden çıkarıldı'' diye sipariş haberlerinin aslı astarı olmadığını en iyi onlar biliyorlar aslında. Karadağ ismine şerhin Bülent Turan tarafından geldiği ve Genel Merkez'de Karadağ’ın Belediye Meclisi'ne girmemesi için yoğun kulis yapan ismin Bülent Turan olduğu konuşuluyor. Listeye genel olarak baktığımızda listede mimar,mühendis vb. meslek gurubundan kimse olmadığı ve etkili bir muhalefet hususunda çok başarılı olunacağı hususunda bazı tereddütler olduğunu söylersek haksızlık etmiş olmayız.Göksel ACARAY
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti